9 medali w Olkuszu! Sukces drużynowy LKKK!

9 medali i drużynowy sukces w Olkuszu

W ubiegłą sobotę tj. 9 marca 2013 roku odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego. W Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Olkuszu ponad 180 zawodników konkurowało ze sobą w różnych konkurencja wagowych, wiekowych oraz w kata.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała 15 osobowa ekipa, która była jedną z liczniejszych drużyn na turnieju. Zawodnicy z Limanowej startowali w kumite seniorów, juniorów oraz młodzików a także w kata. Łącznie Limanowianie zdobyli 9 medali, w tym brązowym medal drużynowo!

Oto medaliści Makroregionu Południowego w Olkuszu:

  • Rafał Puch zajął II miejsce w kumite -65 kg.
  • Paweł Tokarczyk zajął III miejsce w kumite +80 kg.
  • Sensei Marcin Guzik zajął II miejsce w kumite +80 kg.
  • Patrycja Kogutowicz zajęła III miejsce w kumite +55 kg. oraz III miejsce w kata
  • Oskar Kumor zajął I miejsce w kumite -75 kg.
  • Mateusz Puch zajął II miejsce w kumite -60 kg.
  • Jakub Pasionek zajął III miejsce w kumite +65 kg.

Krótkie wideo z oficjalnego wejścia i rozpoczęcie Mistrzostw:

Podczas tegorocznych mistrzostw limanowski klub był bardzo dobrze przygotowany, o czym świadczą zdobyte medale. Byliśmy jedną z liczniejszych ekip, wszyscy zawodnicy toczyli dzielne boje i każdy dał z siebie wszystko na macie. Na największe gratulacje zasługują oczywiście medaliści. Medale są potwierdzeniem dobrej formy i ciężkiej pracy na treningach. Limanowscy karatecy ciężko pracowali na treningach pod okiem naszych sensei, czego dowodem są przywiezione medale z Olkusza. Zawodnicy, którzy przegrali swoje walki eliminacyjne mają możliwość zobaczyć co było nie tak, by do następnego turnieju wyeliminować błędy i poprawić swoją dyspozycję.

Sensei Zbigniew Goliński po zawodach.

Następny start to Wagowe Mistrzostwa Polski Seniorów w Świnoujściu oraz Międzynarodowy Turniej w Pradze. Na pewno Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate tam nie zabraknie.

Galeria zdjęć:

[nggallery id=39]

Kilka filmików z Makroregionu:

Pozostałe zdjęcia oraz filmy na stronie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate.

Od siebie dodam, że stoczyłem trzy walki podczas tegorocznych mistrzostw i zdobyłem srebrny medal w kategorii +80 kg. Walka finałowa była bardzo ciężka, ale wraz z Senseiem Marcinem Grzeszczukiem z Nowego Sącz daliśmy pokaz dobrego Karate Kyokushin, w ciągu pięciu minut w dobrym tempie zawalczyliśmy i daliśmy kibicom dużo emocji.

Organizacyjnie turniej nie należał do najlepszych, niektóre konkurencje i walki przeciągały się w czasie, wynikło także wiele błędów za które odpowiedzialność ponosi organizator. Jednak atmosfera oraz poziom walk w pełni rekompensował błędy organizacyjne.

Pozdrawiam i do następnego!

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory