Zimowe seminarium z Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 Dan

Zakończyła się druga edycja Winter Camp. Jak niedawno pisałem, tegoroczne seminarium karate kyokushin odbyło się w Limanowej. W ubiegły weekend Shihan Tsutomu Wakiuchi 6 Dan, legendarny Uchideshi twórcy najtwardszej odmiany karate na świecie Sosai Masutatsu Oyama poprowadził wszystkie 5 treningów oraz egzamin na stopnie mistrzowskie I oraz II Dan. W obozie wzięło udział około 130 karateków z całego kraju, jak również z zagranicy.

Fotorelacja miała być już w poniedziałek. Niestety dopiero teraz czuję się na siłach by cokolwiek do Was napisać, wybaczcie! Po całym obozie i niedzielnym egzaminie byłem psychicznie i fizycznie skatowany. 5 bardzo intensywnych treningów, oraz morderczy pięciogodzinny egzamin w niedzielę „wypompował” mnie całkowicie z sił! Dlatego też relacja dopiero dzisiaj.

Obszerna relacja, masa zdjęć znajduje się na stronie Limanowskiego Klubu Kyokushin Karate. Nie będę powielał tej samej treści, po prostu zapraszam tutaj.

Co nie co o tegorocznym Winter Campie.

Shihan Wakiuchi przyleciał do Polski już we czwartek. Najpierw spotkał się z władzami powiatu, potem zwiedzał powiat limanowski, by od soboty rano prowadzić treningi na tegorocznym Winter Camp.

Miałem już wcześniej okazję spotkać naszego wybitnego Gościa w 2010 roku podczas Mistrzostw Europy w Belgradzie. Od tego człowieka bije sama szczerość i prawda, którą rozsiewa na wszystkich z którymi się spotyka. Shihan Wakiuchi jest żywą legendą Kyokushin Karate na świecie, pokusiłbym się o stwierdzenie, że jest ostatnim żyjącym samurajem.

Treningi prowadzone przez Japończyka miały na celu podniesienie naszych umiejętności. Na zajęciach Shihan zwracał szczególną uwagę na nasze techniki, na to jak je wykonujemy i z jaką precyzją to robimy.

Na zakończenie obozu tradycyjnie miał miejsce egzamin na stopnie mistrzowskie I oraz II Dan, do którego podszedłem. Było bardzo ciężko. Przez pięć długich godzin komisja egzaminacyjna obserwowała nas i oceniała. Zaraz po egzaminie spotkaliśmy się wszyscy w Siwym Brzegu by na uroczystej Sayonarze z Shihanem poznać wyniki egzaminu oraz oficjalnie zakończyć Winter Camp 2013 w Limanowej.

Atmosfera byłą bardzo napięta, tym bardziej, że wszyscy czekaliśmy zniecierpliwieni na wyniki. Po kolacji i oficjalnych przemówieniach Shihan Dadzibug przeczytał listę osób, którzy otrzymali promocję na wyższy stopień. Wśród tych osób znalazłem się również i ja. Marzenie małego chłopca sprzed 16 lat ziściło się.

Poniżej „fotoskrót” z Winter Camp 2013:

[nggallery id=32]

Już niebawem kolejny wywiad, z kolejną ciekawą osobą!

A teraz zapraszam na mój fanpage.

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory