Paweł Domagała (Gołecki, NASH) – muzyka drogą przez życie?

MG: Skąd pomysł na muzykę weselną i zespół Gołecki?

PD: Z muzyką weselną miałem do czynienia od najmłodszych lat, co jakiś czas miałem okazję słuchać zespołu, który prowadził i założył mój tata, wtedy też powstał zespół Gołecki. Z biegiem lat zespół się rozpadł, jednak gdy miałem 16 lat reaktywowaliśmy go wraz z moim wujkiem Józkiem. I wtedy się zaczęło. Początkowo zespół miał się nazywać „Ultra” jednak zabieg się nie udał, gdyż i tak wszyscy kojarzyli nas z zespołem mojego ojca.

MG: Reaktywowaliście zespół z wujkiem, a jak skompletowałeś zespół? Jak się poznaliście?

PD: To długa historia. Obecny skład zaczął się tworzyć 4 lata temu. Gdy zastępowałem kolegę na jednej z imprez to właśnie tam poznałem basistę, od razu złapaliśmy świetny kontakt muzyczny. Postanowiliśmy się częściej spotykać przy muzyce. Do tego składu szybko dołączył Zbigniew (klawiszowiec). Mieliśmy już podstawy naszego zespołu z którym szybko zaczęliśmy odnosić sukcesy. Nagraliśmy 2 płyty w klimacie weselnym, które szybko znalazły swoich słuchaczy. Po 2 latach intensywnej działalności dołączył do nas David (skrzypek) a niedługo potem Paulina (sax). I w takim składzie gramy do dziś.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=WVl7ZniQeGM[/youtube]

MG: Czy spotykacie się poza próbami?

PD: Zespół Gołecki to sami przyjaciele. Spotykamy się bardzo często w różnych okolicznościach.

MG: Paweł pytanie na wesoło: macie wolne terminy na 2013 rok?

PD: Oczywiście termin się znajdzie, ale nie w weekend.

MG: W sieci jest już dostępna Wasza płyta „Co za noc”. Skąd czerpiecie inspiracje jeśli chodzi o nowe piosenki?

PD: Niektóre piosenki faktycznie piszemy sami, jednak większość nagrywanych przez nas utworów to covery.

MG: Jak wyglądają wasze próby, gdzie się przygotowujecie, jak często?

PD: Jeśli chodzi o próby to zawsze odbywają się u mnie w garażu. Do nowych utworów jednak każdy musi przygotować się samodzielnie. W trakcie próby jest czas jedynie na scalenie tego wszystkiego.

MG: Macie już za sobą jakieś większe występy?

PD: Występów było wiele. Z tych największych to Dni Rytra, nie daleko Starego Sącza, koncert w Częstochowie, koncert w Trzyciążu, koncert w Białym Kościele itd. A jeśli chodzi o wesela to nie jesteśmy w stanie przypomnieć sobie wszystkich. Ogólnie graliśmy po całej Polsce (Warszawa, Wrocław, Żagań, Zielona Góra, Tarnów, Dąbrowa Tarnowska, Kraków).

MG: Jakie są Wasze sukcesy jako kapela „Gołecki”?

PD: Do naszych sukcesów niewątpliwie można zaliczyć 3 płyty wydane przez wydawnictwo Tercet z Krakowa oraz wiele, wiele składanek muzycznych nagranych z takimi sławami jak: Zbóje, Gronicki, Baciary, Ogórki, Inoros, Warasy…

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=tqaz-vBmnxE[/youtube]

MG: Do jakich odbiorców skierowana jest muzyka kapeli „Gołecki”?

PD: Początkowo nagrywaliśmy, aby pokazać nasz zespół od strony weselnej, jednak po wydaniu płyty okazało się, że nasza muzyka podoba się różnym osobom, którzy słuchają naszej muzyki przy różnych okazjach, nie tylko na weselach, ale na imprezach okolicznościowych, czy też w samochodzie.

MG: Jakie macie plany na przyszłość?

PD: Pomysłów jest mnóstwo. Cały czas się rozwijamy jeśli chodzi o repertuar, czy wystrój sceny. Na początku roku 2013 ukaże się kolejna składanka w której braliśmy udział. A w wakacje 2013 planowana jest 4 płyta zespołu Gołecki.

MG: W serwisie Youtube po wpisaniu „Gołecki” mamy kilkaset wyników, czy spodziewaliście się takiej popularności?

PD: Myślę że nikt by się tego nie spodziewał, zawsze graliśmy muzykę, która sprawiała nam radość. Okazuje się, że jeśli wkłada się serce w to co się robi, to też udziela się to innym.

MG: Niektóre z waszych piosenek zostały obejrzane kilkadziesiąt tysięcy razy? (Santa Maryja, Tam daleko, Dziś miła ma), czy to przekłada się na liczbę fanów, zapytania o wolne terminy na wesela?

PD: Oczywiście że tak! Dziękujemy wszystkim fanom za dobre słowa, komentarze. Pozdrawiamy wszystkich serdecznie!

MG: Pięc cech charakterystycznych kapeli „Gołecki” to:

  1. Pozytywna energia
  2. Dynamika
  3. Dobry humor
  4. Kreatywność
  5. DOBRA ZABAWA!

Przebrnęliśmy przez część związaną z muzyką weselną i kapelą „Gołecki”. Teraz czas na zupełnie inny rodzaj muzyki, zapraszam na następną stronę do dalszej części wywiadu, tym razem będzie o nowo powstałym zespole „Nash”.

Kategorie: Informacje, Ludzie, Polecamy
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory