Wywiad z ks. Władysławem Bulandą

93 letni kapłan z Paproci (parafia Łososina Górna), jeden z najstarszych w Diecezji Tarnowskiej, w tym roku obchodził 70 lecie swojego kapłaństwa. Ksiądz Prałat Władysław Bulanda bo o nim mowa odpowiedział na kilka pytań i zapis wideo prezentujemy Wam poniżej.

Ksiądz Prałat wychowywał się bez ojca, ponieważ zmarł gdy Władysław chodził do pierwszej klasy szkoły podstawowej. Mimo trudów i problemów matka zadbała o wychowanie i wykształcenie swych dzieci. Ostatnie 18 lat swego życia spędziła w Łapczycy u swego syna Władysława, który pełnił tam funkcję proboszcza (przez 32 lata). Zmarła w szpitalu w Bochni w wieku 84 lat. W Nowy Sączu mieszka brat o trzy lata młodszy, natomiast w Tymbarku mieszka młodsza siostra wraz ze swoją rodziną.

Do kapłaństwa Władysław przygotowywał się pod okiem błogosławionego księdza Romana Sitko, który pełnił funkcję rektora Tarnowskiego Seminarium Duchownego.

Parafie księdza Władysława:

  • Mikluszowice (koło Bochni)
  • 2 lata pracy w Diecezji Gnieźnieńskiej
  • Borzęcin
  • 10 lat pracy jako wikary w Katedrze Tarnowskiej
  • 32 lata w Łapczycy – probostwo
więcej informacji o życiu księdza Prałata dowiecie się z zapisu wideo:

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=fYMVA1eGuZU[/youtube]

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=ndE3RDAEdl8[/youtube]

Serdecznie dziękujemy za udostępnienie materiałów Panu Januszowi Guzikowi, który przeprowadził wywiad a raczej sympatyczną rozmowę z księdzem Bulandą oraz przygotował powyższy materiał wideo.

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory