XX Szachowy Jubileusz w Mszanie Dolnej

W Zespole Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej w dniach 28-29 marca zostały rozegrane XX Szachowe Mistrzostwa Podhala Szkół Podstawowych i Gimnazjów. Jak na jubileuszowy turniej przystało rozpoczęcie swoją obecnością zaszczycili przedstawiciel Małopolskiego Związku Szachowego Stanisław Cichorz, burmistrz miasta Mszana Dolna Józef Kowalczyk, dyrektor ZSM nr 1 Anna Górska.

W części artystycznej wystąpiły wokalistki Szkoły Podstawowej nr 1 Zuzanna Wietrzyk i Martyna Strączek pod batutą nauczyciela muzyki Piotra Burcana. Goście podziękowali dyrektor szkoły Annie Górskiej za długoletnią organizację, wspieranie, wielkie zaangażowanie i propagowanie szachów w szkole oraz Janowi Zapale – instruktorowi i sędziemu szachowemu, prowadzącemu od ponad 20 lat zajęcia szachowe w miejskich szkołach, za naukę tej królewskiej gry przekazywaną kolejnemu młodemu pokoleniu.

Dyplom uznania wręczył zaskoczonemu Panu Janowi burmistrz miasta Józef Kowalczyk. On sam nie mógł uwierzyć, że minęło już tyle edycji turnieju, wpominał, że ma poczucie jakby dopiero był to początek. I to pozostaje do momentu kiedy popatrzy na liczby, które mówią same za siebie…
W tegorocznym turnieju wystartowało 75 zawodników, w grupie open 66 i 9 przedszkolaków. Zawodnicy ostatecznie zostali sklasyfikowani w czterech grupach wiekowych: dziewczęta, klasy I-III, klasy IV-VI, gimnazjum i dodatkowa grupa przedszkolaków, która grała oddzielnie.

Turniej stał na bardzo wysokim poziomie, ponieważ wystartowało w nim trzech zawodników z I kategorią szachową i siedmiu z II kat. Dało to wysoki średni ranking turnieju 1279 punktów, co niewątpliwie pomogło 18 zawodnikom wypełnić normy na wyższe kategorie szachowe. Dzięki Maksymilianowi Śmieszkowi szkoła ma powody do dumy, w klasyfikacji klas IV-VI zdobył on pierwsze miejsce, a w klasyfikacji generalnej drugie miejsce, dzieląc podium z kilkoma graczami. Serdecznie gratulujemy.

Po zakończeniu zmagań przy szachownicy, wszyscy uczestnicy turnieju skosztowali pysznego jubileuszowego tortu ozdobionego szachownicą, następnie nagrody, puchary i dyplomy wręczali Przewodnicząca Rady Miasta Agnieszka Modrzejewska-Potaczek, Burmistrz Miasta Józef Kowalczyk, Przewodniczący Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Mieczysław Magierski i sędzia Jan Zapała.

Organizatorem i fundatorem nagród był Urząd Miasta i ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej. Środki na turniej pozyskano z funduszy Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

Galeria zdjęć

[nggallery id=210]

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory