Wspomnienie o Panu Stanisławie Włodarczyku

„Czas jest najlepszym lekarstwem na smutek, ale wspomnień nam nikt nie odbierze, zawsze będą z nami…”. Tymi słowami rozpoczęto ostatnie pożegnanie Śp. Stanisława Włodarczyka – wieloletniego dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego.

Pan Stanisław Włodarczyk urodził się w Limanowej, tutaj spędził całe swoje życie. Tu ukończył szkołę podstawową i liceum ogólnokształcące. Następnie ukończył studium nauczycielskie w Nowym Sączu na wydziale matematyki i pracy techniki. Swoją pierwszą pracę podjął w szkole specjalnej w Dobrej. W roku 1965 przeniósł się do pracy w szkole podstawowej w Mordarce. Pracując tam okazało się, że Jego pasją życiową nie jest matematyka lecz kultura fizyczna i sport. W tym odnalazł się i temu poświęcił bez reszty. W związku z tym podjął studia zaoczne w Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, którą ukończył uzyskując tytuł magistra wychowania fizycznego i instruktora narciarstwa. Władze oświatowe szybko dostrzegły w Nim dobrego organizatora i administratora, w związku z czym w 1973 roku powołały Go na stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Mordarce. Od roku 1994 pełnił funkcję dyrektora Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego Powiatu Limanowskiego. W 2004 roku przeszedł na emeryturę.

Przez cały okres pracy zawodowej działał w sporcie szkolnym i wyczynowym. Brał udział w tzw. „próbie limanowskiej” jako instruktor narciarstwa. W tym okresie pełnił również funkcję kierownika sekcji narciarskiej KS „Limanovia”, która wówczas zaliczana była do najlepszych w kraju. Jej wychowankami były m.in. Zofia Czerwińska, Małgorzata Ruchała, Józef Czech, Edward Mucha i wiele innych uzdolnionych zawodniczek i zawodników. Był współzałożycielem i wieloletnim członkiem Zarządu MKS ,, Gold-drop” a późniejszego „Limblachu”. W ostatnich latach pełnił funkcję Prezesa tego klubu. To w okresie Jego prezesury klub uzyskiwał najlepsze wyniki sportowe m.in. awans do II ligi. Był współinicjatorem powstania Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Limanowej, którego przez kilka lat był wiceprezesem. Poza sportem wielką pasją Pana Dyrektora było myślistwo. W ostatnich latach prezesował w kole „Jaworz”. Był współzałożycielem i przez wiele lat członkiem „Związku Limanowian”. Za swoją działalność zawodową i społeczną był niejednokrotnie nagradzany wieloma odznaczeniami państwowymi i regionalnymi.

źródło: MOS Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory