VI Małopolski Konkurs Fotograficzny „Leśne inspiracje”

20 marca 2015 r. w siedzibie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie odbył się Finał VI Małopolskiego Konkursu Fotograficznego „Leśne Inspiracje” współorganizowanego przez RDLP w Krakowie, Małopolskiego Kuratora Oświaty i 16 nadleśnictw.

Konkurs trwał od marca do listopada 2014 roku. Zdjęcia nadsyłano w 4 kategoriach: szkoły podstawowe, gimnazja, szkoły ponadgimnazjalne i dorośli. Tematem fotografowania małopolskich lasów była „Gospodarka leśna”.

Nadleśnictwa nominowały do ścisłego finału regionalnego 33 zdjęcia. W konkursie wzięli również udział uczniowie Zespołu Szkół Samorządowych Nr 3 w Limanowej. Z ogromnym zaangażowaniem fotografowali limanowskie lasy, co zaowocowało kilkudziesięcioma zdjęciami. Dwa z nich zdobyły uznanie w oczach jury konkursu i zostały nagrodzone. W kategorii szkół podstawowych zwyciężyła Julia Piechura, uczennica klasy V „a” ze zdjęciem „Płynąca jesień”. Natomiast nagrodę Małopolskiego Kuratora Oświaty otrzymała Małgorzata Sroka, również uczennica klasy V „a” za zdjęcie „Leśny zakątek”.

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory