Uczniowie z Kasiny Wielkiej wśród najlepszych

Wychowankowie Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej brali liczny udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Małopolskiego Kuratora Oświaty w roku szkolnym 2014/15.

Na kolejnych etapach konkursów, zarówno uczniowie szkoły podstawowej jak i gimnazjum, mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy i umiejętności ze wszystkich dziedzin nauki.

Warto podkreślić, iż w etapach rejonowych reprezentowali Zespół Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej w konkursie z języka polskiego, matematyki, chemii, geografii i w konkursie biblijnym – informują nauczyciele ZPO Kasina Wielka. Największy sukces osiągnęły uczennice: Maria Skowronek – klasa 6, która została finalistką Małopolskiego Konkursu Humanistycznego i Kinga Hornik – klasa III A gimnazjum, która została finalistką konkursu z geografii.

Na uwagę zasługuje fakt, iż Kinga Hornik jako jedyna reprezentowała gminę Mszana Dolna w eliminacjach wojewódzkich, a w konkursie z języka polskiego oprócz Marysi Skowronek reprezentowała także Aleksandra Cieżak – uczennica kl. VI Szkoły Podstawowej w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory