Faworyci nie zawiedli – kolejne zwycięstwa w okręgówce

Za nami kolejny weekend – pełen emocji, pozytywnych i tych negatywnych. Faworyci ligi okręgówej wygrali swoje mecze i zainkasowali 3 punkty. Płomień po zaciętym meczu z Ogniwem zwyciężył 1:0, zawodnicy Orkana i Olimpii bez problemu wygrali z outsajderami. Natomiast drugoligowa Limanovia w doliczonym czasie gry straciła bramkę i chyba szanse na utrzymanie w 2 lidze.

Płomień Limanowa vs. Ogniwo Piwniczna Zdrój – 1:0 (0:0)

1:0 – Kamil Musiał – 57′

Czerwone kartki: Dropek (38 minuta -za drugą żółtą), Konrad Koza (60 minuta – za drugą żółtą).

Płomień Limanowa: Ł. Koza – M. Łątka, J. Guzik, M. Guzik (59′ – Kiełbasa), Zawada – S. Koza, Musiał (79′ – K. Golonka), T. Łątka, W. Koza, Kaim (66′ – Pietruch) – Haszczyc.

Po drugim meczu rundy wiosennej zawodnicy Płomienia Limanowa mają na koncie 6 punktów i ani jednej straconej bramki. Płomień znajduje się na 6 pozycji w tabeli i wszystko wskazuje na to, że zawodnicy będą walczyć o punkty w każdym meczu – tak jak zapowiadał trener Pietruch przed rozpoczęciem rundy. Pierwsza połowa to niezbyt ciekawa gra po obu stronach boiska. Na uwagę zasługuję tylko fantastyczna parada Roberta Kubiela, który jakimś cudem wybronił strzał Konrada Kozy z rzutu wolnego w samo „okienko” oraz czerwona kartka dla zawodnika z Piwnicznej Zdrój. W drugiej połowie Płomień w 56 minucie wyszedł na prowadzenie po strzale-dośrodkowaniu Kamila Musiała i takim wynikiem zakończył się mecz w Łososinie Górnej.

Hart Tęgoborze vs. Dunajec/Start Nowy Sącz – 2:0

LKS Szaflary vs. Huragan Waksmund – 2 : 1

ULKS Korzenna vs. Jarmuta Szczawnica – 1 : 0

Mecz pomiędzy Turbaczem Mszana Dolna a Sokołem Słopnice został przeniesiony na 10 czerwca na godzinę 16:00.

KS Tymbark vs. Gród Podegrodzie – 3:0 (2:0)

1-0 Urbański 22-‚, 2-0 K. Boczoń 23′, 3-0 Czaja 90’ (karny).

Żółte kartki: Miśkowiec, Olejarz – R. Knurowski, Zieliński, Beroński, Kazała, Ojrzanowski, M. Knurowski.

Czerwone kartki: Olszak 68′ (Gród, niesportowe zachowanie, kopnięcie przeciwnika), Konstanty 88′ (Gród, niesportowe zachowanie, kopnięcie przeciwnika).

KS Tymbark: Zawada – Wojtasiński, Olejarz, Ryś, Kurczab (78′ – Czaja) – S. Boczoń (60′ – T. Kurek), Ślazyk, Urbański (70′ – Naściszewski), Miśkowiec – K. Boczoń (60′ – Sułkowski), Porębski.

Choć początkowo to Gród Podegrodzie śmiało atakował bramkę Przemysława Zawady to z minuty na minutę KS Tymbark zaznaczał swoją przewagę i coraz bardziej dominował przeciwnika. W 22 minucie Urbański dał prowadzenie zespołowi z Tymbarku, a już minutę później Boczoń podwyższył wynik na 2:0. Od 68 minuty zawodnicy Tymbarku grali liczebnej przewadze, a po zagraniu ręką w obrębie pola karnego w 88 minucie Mateusz Czaja ustalił wynik spotkania na 3:0.

Orkan Szczyrzyc vs. Łosoś Łososina Dolna – 1:0

1-0 Kurczab 10′

Orkan Szczyrzyc: Piwowarczyk – Gargas, Klima, Stlemach, Wrona (87′ – Lis) – Nowak, Majeran, Kurczab – Tabor (75′ – Limanówka), Tatara (80′ – Króla), Poljakov (65′ – Łabędź).

Spotkanie odbyło się w Łososinie Dolnej choć gospodarzem był Orkan Szczyrzyc. Mimo zdecydowanej przewagi faworyt wygrał tylko 1:0 po bramce zdobytej w 10 minucie przez Kurczaba. Od 55 minuty Łosoś grał w osłabieniu, po tym jak kartkę czerwoną otrzymał bramkarz. Choć przewagę posiadali zawodnicy ze Szczyrzyca to nie potrafili przełożyć tego na kolejne bramki.

Olimpia Pisarzowa vs. Orzeł Wojnarowa – 2:0

1-0 Sobonkiewicz 8, 2-0 Kociołek 17.

Żółte kartki: Pustelnik, Wańczyk, Dudek.

Olimpia Pisarzowa: Borzęcki – Pustelnik, Maślanka (46′ – Jabłoński), Kandyfer, Górski – Sobonkiewicz, Dudek (46′ – Tumidaj), Wańczyk, Zięcina – Kociołek (85′ – Nawalaniec), Zygmunt (65′ – Kubicki).

W tym spotkaniu gospodarz już w 8 minucie wyszedł na prowadzenie po bramce zdobytej przez Sobonkiewicza. Z minuty na minutę rosła przewaga gospodarzy na Orłem Wojnarową. W 17 minucie Kociołek oddał celny strzał i podniósł wynik na 2:0 i takim wynikiem zakończyło się spotkanie w Pisarzowej.

Liga okręgowa 2014 2015  grupa  Nowy Sącz

A Klasa

LKS Rupniów vs. Krokus Przyszowa – 3:1

1:0 – Albert Piwowarczyk, 2:0 – Tomasz Biedroń, 3:0 – Albert Piwowarczyk, 3:1 – Nawalaniec

Tylko LKS Rupniów stoczył pojedynek z Krokusem Przyszowa w ramach inauguracji rundy wiosennej w A Klasie. Choć mecz był wyrównany, to zawodnicy z Rupniowa konsekwetnie z minuty na minutę powiększali swoją przewagę, co przełożył się na ostateczny wynik 3:1.