Bal dla Ziemi w Mszanie Dolnej

Co roku, w kwietniu w naszym przedszkolu podejmowane są działania związane z obchodami Dnia Ziemi. W tym roku 23 kwietnia w sali gimnastycznej odbył się Bal dla Ziemi, w którym wzięły udział wszystkie przedszkolaki oraz licznie przybyli rodzice i rodzeństwo naszych maluchów.

Tego dnia dzieci „zamieniły się” w mieszkańców łąki, lasu, itp. – nie zabrakło roślin, owadów, ptaków i innych zwierząt zamieszkujących naszą planetę. Głównym celem zajęć było uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw zagrażających Ziemi ze strony człowieka oraz kształtowanie postaw proekologicznych.

W czasie balu dzieci wspólnie z rodzicami wysłuchały wiersza „Ekologia”, rozmawiały o tym, w jaki sposób należy dbać o naszą planetę, dowiedziały się dlaczego powinniśmy sortować odpady, segregowały zgromadzone w sali śmieci do worków w odpowiednich kolorach, a także bawiły się przy piosenkach poruszających tematykę ekologii: „Posprzątajmy świat” i „Zostań Ziemi przyjacielem”.

W czasie balu wszyscy zebrani złożyli uroczystą przysięgę przyjaciela przyrody, a następnie odbijali swój kciuk pomalowany farbą pod jej tekstem. Imprezę umiliły piosenki, pląsy i tańce przy skocznej muzyce.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały symboliczne odznaki „Przyjaciół Przyrody” oraz książeczki edukacyjne.

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory