Zielone Święto w Zespole Szkół nr 1 w Męcinie

Aby uczcić dzień św. Patryka uczniowie Zespołu Szkół nr 1 w Męcinie pod opieką nauczycieli j. angielskiego przygotowali jak co roku obchody tego święta, które na stałe wpisało się w kalendarium uroczystości odbywających się w szkole.

W czasie przerw korytarze rozbrzmiewały irlandzką muzyką, a dzieci szukały zielonych koniczynek które mogły wymienić na słodycze. Uczennice klas pierwszych gimnazjum, biorące udział w zajęciach innowacji pedagogicznej ENGLISH CLUB, zajęły się przygotowaniem zielonego sklepiku pełnego wiosennych przysmaków: kanapek, soków, galaretek i własnoręcznie upieczonego ciasta – oczywiście w kolorze zielonym.

Aby przybliżyć wszystkim historię dnia św. Patryka klasy piąte zorganizowały przedstawienie prezentujące tradycje związane z tym szczególnym dniem. Piękne stroje, tańce i piosenki w j. angielskim zachwyciły także rodziców którzy przybyli do szkoły. Uczniowie klas trzecich gimnazjum, biorący udział w programie YOUNGSTER przygotowali dla swoich młodszych kolegów i koleżanek specjalną lekcję i konkurs wiedzy o dniu św. Patryka.

Przez cały dzień w szkole obowiązywało hasło: „We are all Irish today”.

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory