Wymiana drzew na rynku w Limanowej

Trwają prace związane z wymianą świerków na Rynku. Świerki kłujące, które rosły tam dotychczas były już w bardzo złym stanie, dlatego konieczne stało się ich usunięcie. Świerki były jednak na tyle charakterystycznym elementem naszego Rynku, że zostaną zastąpione nowymi drzewami tego samego gatunku.

Nowe drzewa będą miały wysokość ok. 3m, zostaną również ustabilizowane tak, aby nie stanowiły zagrożenia dopóki się nie ukorzenią. Prace związane z wymianą drzew przebiegają bardzo sprawnie i bez żadnych zakłóceń.

Decyzja o usunięciu starych świerków została uprzednio uzgodniona ze wszystkimi organami mającymi związek z ochroną środowiska, ochroną zabytków i dziedzictwa kulturowego.

Zastąpienie starych drzew nowymi jest słuszną decyzją, nie tylko ze względów bezpieczeństwa, ale także wyglądu Rynku. Dzięki wymianie drzew na mniejsze wnętrze urbanistyczne Rynku stało się o wiele bardziej czytelne. Podkreślony został charakter placu miejskiego w centrum Limanowej. Nowe drzewa będą kształtowane i pielęgnowane w taki sposób, aby jak najdłużej zachować ten niepowtarzalny charakter i urok Rynku.

Galeria zdjęć

[nggallery id=198]

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory