„Wiosenna kolekcja z Mediolanu” w Limanowej

Od 20 marca w Miejskiej Galerii Sztuki można zwiedzać wystawę malarstwa urodzonej w Limanowej a mieszkającej na stałe w Mediolanie artystki Haliny Krajewskiej-Benkovics. Tytuł wystawy – „Wiosenna kolekcja z Mediolanu”. I idealnie wpisuje się ona w początek wiosny, bo kolorystycznie jednoznacznie kojarzy się z tą porą roku.

Prócz walorów czysto artystycznych od strony technicznej czy kompozycyjnej, imponuje i bardzo rzuca się w oczy to, jak pani Halina „zarządza kolorem” w swych obrazach. Dawno nie było tak intensywnej pod tym względem wystawy w limanowskiej Miejskiej Galerii Sztuki. Te kolory to wiosna, lato i złota polska jesień w jednym. Ale kolor to niejedyna zaleta, bo za nim kryje się naprawdę dobry warsztat. Do tego by to ocenić i docenić nie trzeba być żadnym specjalnym znawcą ani koneserem sztuki.

„Urzekające swym pięknem obrazy” – ktoś krótko a ultraprecyzyjnie scharakteryzował tę ekspozycję w kronice Galerii. „Wiosenna kolekcja z Mediolanu” jest wysokiej klasy. Można nią sycić oko w Miejskiej Galerii Sztuki do 14 kwietnia.

Halina Krajewska-Benkovics. Urodziła się w 1947 roku w Limanowej i jest absolwentką tutejszego Liceum Ogolnokształcącego. Z zawodu nauczycielka języka rosyjskiego. Studia ukończyła na WSP w Krakowie (dzisiejsza Akademia Pedagogiczna). W stanie wojennym w 1982 roku wyjechała do Wiednia, gdzie zamieszkała na stałe. Obecnie mieszka w Mediolanie.

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory