Limanowscy karatecy w czołówce na Makroregionie Południowym!

15 marca 2015 roku w Hali sportowej w Jedliczu, odbyły się Mistrzostwa Makroregionu Południowego oraz Międzywojewódzkie Mistrzostwa Polski Młodzików w Karate Kyokushin z udziałem 228 zawodników z 31 ośrodków.

Sędzią głównym był shihan Andrzej Drewniak, a sędzią technicznym shihan Andrzej Krawontka. Organizatorem turnieju był Krośnieński Klub Karate Kyokushin.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowała mocna grupa 11 zawodników: sensei Marcin Guzik (senior +80 kg.), Agnieszka Puch (seniorka -55 kg.), Kamil Kuzak (senior -80 kg.), Kamil Uryga (junior +75 kg.), Andrzej Tokarczyk (junior -70 kg.), Sylwia Mruk (juniorka -60 kg.), Karolina Halat (juniorka -60 kg.), Wiktoria Włodarczyk (juniorka -55 kg.), Karol Postrożny (junior -65 kg.), Marlena Orzeł (juniorka -55 kg.), Mateusz Pławecki (młodzik +65 kg.)

Ta piątka limanowskich wojowników zdobyła 6 medali w tym 1 złoty medal, 1 srebrny oraz 4 medale brązowe. Medaliści Makroregionu Południowego 2015:

  • sensei Marcin Guzik zajął I miejsce w kumite senior +80 kg.
  • Agnieszka Puch zajęła II miejsce w kumite seniorek -55 kg.
  • Sylwia Mruk zajęła III miejsce w kumite juniorek -60 kg.
  • Karolina Halat zajęła III miejsce w kumite juniorek -60 kg.
  • Kamil Uryga zajął III miejsce w kumite juniorów +75 kg.
  • Karol Postrożny zajął III miejsce w kumite juniorów -65 kg.

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan, który pełnił również funkcję sędziego podczas turnieju zarówno w konkurencji kata oraz kumite.

Rodzice gorąco dopingowali swoich córki i synów, nie szczędząc gardła, co zostało mile odebrane przez pozostałą publiczność.

Szczegółowa relacja z turnieju.

Jestem niezmiernie szczęśliwi, zresztą pewnie wszyscy członkowie klubu i nasi kibice są dumni z wyników osiągniętych na tegorocznym Makroregionie Południowym. 11 zawodników naszego klubu zdobyło 6 medali, a 3 pozostałych zawodników odpadła w ćwierćfinałach i do medalu zabrakło naprawdę nie wiele! W tym roku siódemka naszych juniorów młodszych musiała stawić czoła starszym przeciwnikom, ponieważ startowali w kategorii 1997-1999, a więc byli najmłodsi. Swoją pierwszą walkę w seniorach stoczył Kamil Kuzak, mimo iż nie udało się przejść dalej to na pewno zmotywuje go to dalszej i cięższej pracy nad sobą. Karolina Halat, Sylwia Mruk, Kamil Uryga oraz Karol Postrożny swoim wynikiem potwierdzają wysoką formę i dyspozycję. Agnieszka Puch swój start na pewno zaliczy do udanych, tym bardziej, że występ w Makroregionie potraktowała jako przedstart przed II Akademickimi Mistrzostwami Polski. Natomiast sensei Marcin Guzik 15 marca w Jedliczu był bezkonkurencyjny w swojej kategorii, pokonał wszystkich swoich przeciwników i zdobył upragnione mistrzostwo Polski Południowej. Warto zaznaczyć, że sensei Marcin od 2007 roku walczy na Makroregionie w kategorii senior +80 kg zdobył już srebrny medal, dwa razy był piąty, ale dopiero teraz przypieczętował swoją pozycję w najcięższej kategorii w regionie południowej Polski. Wyniki zdobyte przez zawodników są bardzo dobrą prognozą przed nadchodzącymi Mistrzostwa Europy w kategoriach wagowych, które odbędą się w maju w Berlinie. Na pewno nas tam nie zabraknie.

– sensei Zbigniew Golińsk III dan po zawodach

Galeria zdjęć

[nggallery id=197]

sensei Marcin Guzik – walka półfinałowa

[youtube]https://www.youtube.com/watch?v=A_CexDx3elY[/youtube]

źródło: Limanowski KKK
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory