Klubowy turniej o puchar wójta rozstrzygnięty

W pierwszym tygodniu ferii 16 i 17 lutego na hali przy ZPO w Słopnicach rozegrano V Klubowy Turniej o Puchar Wójta Gminy Słopnice w piłce nożnej halowej.

Rywalizację rozpoczęli zawodnicy w kategorii trampkarzy młodszych. Do rozgrywek przystąpiło osiem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Awans do najlepszej czwórki uzyskały drużyny: Sokoła Słopnice, Harnasi Tymbark, Limanovii Limanowa oraz Dobrzanki Dobra. Zwycięsko z rywalizacji w półfinałach wyszły zespoły Limanovii i Tymbarku, które w nagrodę zmierzyły się ze sobą w finale. Lepszą drużyną w tym pojedynku okazała się Limanovia która pokonała drużynę z Tymbarku 4-2 i zdobyła Klubowy Puchar Wójta. Trzecie miejsce przypadło drużynie Dobrzanki, która pokonała Sokoła 3-0.

Najlepszym bramkarzem został Dawid Tokarz (Limanovia), a tytuł króla strzelców przypadł Jakubowi Piaskowemu (Harnasie Tymbark).

W drugim dniu rozgrywek konkurowali ze sobą zawodnicy w kategorii trampkarzy starszych, gdzie podobnie jak dzień wcześniej spotkało się osiem drużyn podzielonych na dwie grupy. W półfinałach lepszymi zespołami okazała się Dobrzanka, pokonując Sokół Słopnice po rzutach karnych, oraz Harnasie Tymbark pokonując Zalesiankę 2-1. W meczu o trzecie miejsce Sokół ograł drużynę z Zalesia w rzutach karnych, gdyż w regulaminowym czasie gry padł remis. Podobne emocje miały miejsce w finale gdzie lepszymi egzekutorami rzutów karnych okazała się drużyna Dobrzanki zwyciężając zespół z Tymbarku. Najlepszymi zawodnikami w tej kategorii wiekowej zostali:

Marcin Grucel (Sokół Słopnice) – najlepszy bramkarz oraz
Dominik Pach (Harnasie Tymbark) – król strzelców.

Najlepsze zespoły zostały nagrodzone pucharami, pamiątkowymi medalami oraz okolicznościowymi nagrodami.

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory