Andrzej Kowalczyk 3 na MP LZS w biegach przełajowych!

14 marca 2014 roku miasteczko Żerków gościło najzdolniejszych lekkoatletów z Polski z roczników 2003- 1994 na Mistrzostwach Polski Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Biegach Przełajowych.

Wśród ok 50 juniorów młodszych (roczniki 1999- 1998) rusza na trasę 3000 m mieszkaniec Słopnic Andrzej Kowalczyk, który od pól roku reprezentuje ULKS ,,Fajfer 2001” w Łapanowie.

Dla zawodnika jest to dopiero trzecia poważna ogólnopolska impreza.

,Taktyka biegu ustalona z trenerem była prosta –trzeba biec bardzo szybko i równo, w biegu jest co najmniej 10ciu członków kadry polskiej a nawet rekordzista Polski, trzymać czołówkę i na ostatnim kilometrze zamarzyć o wysokim miejscu i iść na całość. To przyniosło efekt i linię mety minął jako trzeci.

Trener Stanisław Karaś:

„Andrzeja zobaczyłem pierwszy raz na zawodach szkolnych w Krakowie i zaproponowałem mu trenowanie w naszej sekcji w ULKS ,,Fajfer 2001”w Łapanowie. Od początku przejawiał wielkie ambicje i spory talent. Zawsze powtarza, że chce dużo osiągnąć. Nasz klub zajmuje się z powodzeniem szkoleniem lekkoatletów od 2001 roku. Mamy ponad 80-ciu medalistów imprez ogólnopolskich i międzynarodowych. Praca z Andrzejem to sama przyjemność. W ciągu półrocznej współpracy osiągnął już bardzo dużo: został powołany do kadry polskiej ,,B”, wygrał ogólnopolski bieg w Łodzi, był 5-ty na Halowych Mistrzostwach Juniorów w Toruniu a teraz zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski LZS.

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory