Złoty Dawid Kosmal w Budapeszcie!

W dniach 5-8 luty odbył się International Open Table Tennis Competition w Budapeszcie gdzie zawodnik UKS Płomień Limanowa godnie reprezentował Polskę zdobywając złoty medal.

Łącznie w turnieju wystartowało 55 zawodników z siedemnastu krajów w kategorii żaka. Zmagania rozpoczęły się pojedynkami w grupach, których było czternaście. Swoją grupę Dawid wygrał pokonując zawodnika z Izraela, Słowacji i Węgier. Druga część rywalizacji rozgrywana była systemem pucharowym, po przegranym meczu zawodnik odpadał z turnieju.

Dawid kolejno pokonał: Słowaka, Serba, Hiszpana i Węgra. Tym samym dotarł do ścisłego finału nie tracąc ani jednego seta. W grze finałowej spotkał się z Erikiem Huzsvarem zawodnikiem gospodarzy i po zaciętym pojedynku zwyciężył 3:1. Mecz finałowy rozegrany był na bardzo wysokim poziomie sportowym, o czym świadczył aplauz zgromadzonej publiczności.

O zwycięstwie naszego zawodnika zdecydował systematyczny trening, pracowitość, talent, oraz doskonała koncentracja w trakcie zawodów, a także wsparcie rodziców. Miłym momentem dla zawodnika i całej naszej ekipy podczas dekoracji było odegranie Mazurka Dąbrowskiego.

– trener Albert Golonka po zawodach.

W turnieju w kategorii młodzików miał wziąć również udział drugi zawodnik Płomienia Bartosz Sułkowski czołowy zawodnik Polski w tej kategorii, jednak ze wzglądu na silne przeziębienie nie wystartował w zawodach.

Turniej międzynarodowy rozegrany w Budapeszcie należy do prestiżowych zawodów tenisa stołowego, w kategorii; żaków, młodzików, kadetów i juniorów. Organizowany jest od dwudziestu lat, jako memoriał Janosa Molnara. W zawodach tych biorą udział wysokiej klasy zawodnicy. W przeciągu tych lat raz miało miejsce zwycięstwo polskiego zawodnika Patryka Zatówki w 2008 roku, obecnie należącego do czołowych zawodników Europy.

Dawid Kosmal

Nasza działalność, a szczególnie ten wyjazd na zawody mógł się odbyć dzięki pomocy i hojności sponsorów, którym serdecznie dziękujemy.

Należą do nich: Władysław Bieda Burmistrz Miasta Limanowa , Państwo Halina i Roman Dudek firma Laskopol, MZGKiM Limanowa, Eugeniusz Wojak – Wolimex, Doratex – Zbigniew Szewczyk, Mechanika pojazdowa- Wajda E.T., Pizzeria Da Grasso Skawina, Tomasz Lis Limar – Myślenice, Wojciech Dudek Limanowa, Ludwik i Grażyna Gocal Wola Skrzydlańska, Janusz Etgens, Małgorzata Obrzut, Mirosław Stochel- Delikatesy Centrum Łososina Górna, firma Usługi Stolarskie Dominika Zając Skrzydlna,Biuro Rachunkowe ”PERFEKT” J. Witowska S.C. i Krzysztof Biernat.

Polski Związek Tenisa Stołowego był Sponsorem sprzętowym zawodnika i trenera podczas zawodów.

źródło: UKS Płomień Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory