Podpisali umowę na budowę Zakładu Przyrodoleczniczego

13 lutego Zarząd Powiatu Limanowskiego podpisał umowę z wykonawcą na realizację pierwszego etapu budowy Centrum Rekreacji i Balneologii na bazie wód geotermalnych w Porębie Wielkiej. Wykonawcą inwestycji jest firma budowlana ze Stalowej Woli.

Strategiczna inwestycja Powiatu Limanowskiego w I etapie obejmować będzie budowę Centrum Rekreacji i Balneologii. Tym samym powstanie Zakład Przyrodoleczniczy, na bazie przebudowanego Domu Wczasów Dziecięcych. Koszt całkowity tego etapu wyniesie ok. 12 mln zł. W wyniku postępowania przetargowego, najkorzystniejszą wybrano ofertę firmy budowlanej REM-BUD I ze Stalowej Woli.

Koszt realizacji tej inwestycji został zwiększony, ponieważ według opinii osób przygotowujących kosztorys inwestorski, pierwotne wykonanie oparte na bazie cen usług budowlanych z II-go kwartału 2014 roku, zamykało się w kwocie ponad 9 mln zł. Natomiast wzrost kosztów wykonania tego zadania do 12 mln zł, wynika z uwarunkowań przedstawionych przez oferentów w postępowaniu przetargowym – powiedział Jan Puchała Starosta Limanowski – Oferenci przedłożyli ceny oparte o kalkulacje uwzględniające termin zakończenia budowy (przyp. 2016 r.) np. zmiany cen robocizny w wyniku przewidywanego wzrostu płacy minimalnej, wzrostu cen materiałów i wyposażenia w wyniku osłabnięcia kursu złotego w stosunku do euro i dolara oraz koszt ryzyka wynikającego z ceny ryczałtowej. Biorąc pod uwagę publikowane na branżowych stronach internetowych zmiany cen usług budowlanych w roku 2014, widać, że ceny stopniowo wzrastały nawet o ok. 10% w jednym roku. Według osób trudniących się sporządzaniem kosztorysów, planowane na 2016 rok zakończenie realizacji inwestycji, uzasadnia właśnie ze względów wskazanych powyżej na zarezerwowanie na ten cel kwoty ok. 12 mln zł. – powiedział starosta.

Realizacja pierwszego etapu budowy Centrum Rekreacji i Balneologii wód geotermalnych jest zadaniem realizowanym wyłącznie przez Powiat Limanowski. Według warunków postępowania, pierwszy etap ma zostać zakończony w połowie grudnia 2016 roku.

Inwestycja obejmuje budowę części nowych obiektów i przebudowę istniejącego budynku Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Zakład Przyrodoleczniczy połączony zostanie z istniejącym budynkiem Domu Wczasów Dziecięcych oraz częścią hotelową realizowaną w ramach II etapu.
W nowej części budynku znajdować się będą:

HALA BASENOWA:

  • basenem rekreacyjnym o powierzchni lustra wody 91 m2 wyposażonym w hydromasaż ścienny, ławeczkę powietrzną, tryskacze, gejzery powietrzne,
  • wannami hydromasażowymi,
  • biczami wodnymi,
  • zapleczem hali
  • zespołem saun (w tym fińską, infrared)

STREFA PROFILAKTYKI ZDROWIA

  • pomieszczenia do hydroterapii, pomieszczenia do zawijań borowinowych, pokoje masażu, gabinet krioterapii miejscowej, gabinet inhalacji, pomieszczenia fizykoterapii, kriokomora, salka do ćwiczeń.
źródło:Powiat Limanowski
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory