Uczniowie z Tymbarku szkolili się w Legionowie

Kolejny już raz w okresie zimowym młodzież drugich klas policyjnych Zespołu Szkół im KEN w Tymbarku przebywała na tygodniowym obozie szkoleniowym w Centrum Szkolenia Policji w Legionowie pod Warszawą.

Dzięki życzliwości Komendanta Szkoły, zaangażowaniu instruktorów, a także dzięki zaprzyjaźnionej szkole, uczniowie przez tydzień mogli zgłębiać i poznawać tajniki pracy w policji, specyfikę służby, oraz przejść cykl szkoleń praktycznych obejmujących-techniki interwencji, stosowanie środków przymusu bezpośredniego, rodzaje broni i zasady jej użycia, musztrę, techniki samoobrony (Krav Maga, Judo, Boks), techniki posługiwania się pałką typu tonfa, techniki strzeleckie z wykorzystaniem „trenażera strzeleckiego”, zasady kryminalistyki, pomoc przedmedyczną, techniki operacyjne wykorzystywane przez policję w swojej pracy i wiele innych.

Wszystkie zajęcia odbywały się pod opieką doświadczonych policyjnych instruktorów z wykorzystaniem sprzętu i pomocy dydaktycznych.

Uczniowie odwiedzili także centrum dowodzenia, sale do treningów i zajęć sportowych, nową strzelnicę a także odbyli treningi zajęć z boksu razem z sekcją CSP.

Oprócz zajęć szkoleniowych młodzież miała okazję poznać historię i zabytki terenów leżących na trasie do Legionowa. Odpoczynek w rejonie Gór Świętokrzyskich umożliwił zwiedzenie klasztoru na Świętym Krzyżu i zobaczenie doskonale zachowanych mumii zakonników pochowanych w krypcie świętokrzyskiego klasztoru.

Pobyt w okolicach Warszawy był okazją do odwiedzenia Stolicy. Obok seansu filmowego w multikinie, uczniowie mieli okazję zobaczyć świąteczne iluminacje na Nowym Świecie, Krakowskim Przedmieściu, placu zamkowym i rynku starego miasta.

Dodatkową atrakcją w sobotę było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego i ekspozycji prezentującej jedno z najbardziej tragicznych wydarzeń II wojny światowej na ziemiach polskich. Nowoczesna forma prezentowania historii w tym muzeum spowodowała, że każdy z uwagą śledził kolejne fragmenty ekspozycji, uzupełnione archiwalnymi nagraniami i filmami dokumentalnymi. Ta „ lekcja historii” okazała się wyjątkowym wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci wszystkich uczestników.

Galeria zdjęć

[nggallery id=178]

źródło: Powiat Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory