Sukcesy Taekwondzistów w Bośnia Open

Na początku lutego w Sarajewie rozegrany został turniej G1 (puchar świata) – Bośnia Open.

W kategorii 37 kg kadet złoty medal zdobył Mateusz Szczęsnowski. Pokonując w półfinale reprezentanta Serbii już w pierwszej rundzie przez poddanie walki. A sam finał to wygrana z Chorwatem 8-5 . Warto zaznaczyć, że Mateusz był rozstawiony z numerem 1 w rankingu po ostatnich startach i medalach w Pucharze Świata.

W kategorii 49 kg juniorów srebrny medal zdobyła Patrycja Kornaś, która pierwszą walkę wygrała z reprezentantką Chorwacji a w finale po wyrównanej walce uległa nieznacznie reprezentantce Serbii 22 – 24. Jest to pierwszy start Patrycji w nowej kategorii Junior 49 kg dotychczas reprezentantka Polski startowała w Kadetach do 46 kg.

W kategorii 41 kg kadet brąz zdobyła Sabina Kornaś. Pierwszą walę wygrała z Serbką 1 – 0 po wyrównanej walce w drugiej walce pokonała zawodniczkę z Chorwacji 10 -1 i w finale uległa reprezentantce Serbii 6 – 14. Był to pierwszy start Sabinki na turnieju G1 Pucharu Świata.

Iza Majerczyk i Kacper Piaskowy przegrali swoje pierwsze walki ale doświadczenie zebrane na takim turnieju na pewno zaprocentuje w najbliższych startach.

Mateusz Szczęsnowski i Sabina Kornaś są bardzo mocnymi filarami Kadry Narodowej Kadetów przygotowujących się na mistrzostwa Europy rozgrywanych we Francji w lipcu i Mistrzostwach Świata Kadetów rozgrywanych w sierpniu w Korei 2015 roku.

Kacper Piaskowy i Patrycja Kornaś przygotowują się do mistrzostw Europy Juniorów rozgrywanych w Mołdawii 2015 roku.

Izabela Majerczyk aktualnie powołana do Młodzieżowej Reprezentacji Polski przygotowuje się do Młodzieżowych Mistrzostw Europy rozgrywanych w Polsce 2015 roku.

źródło: UKS Koryo
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory