Sukcesy drużyny tenisowej Spektrum

Ostatni miesiąc dla drużyny tenisa stołowego Spektrum ze Słopnic to kumulacja wielu rozgrywek, a także pasmo indywidualnych bądź zespołowych zwycięstw. Po wygranej 1 lutego w Krakowie przez Adriana Kaima w Wojewódzkim Turnieju Klasyfikacyjnym Juniorów nadeszły kolejne bardzo ważne dla klubu osiągnięcia.

Luty to ważne tenisowe potyczki zawodników klubu Spektrum w rozgrywkach Pucharu Polski na szczeblu województwa. Drużyna w składzie Paweł Bolsęga, Adrian Kaim i Łukasz Matusiak w ćwierćfinałach pokonała Talar Team ze Szczawy. W okresie oczekiwania na półfinały Pucharu Polski pierwsza drużyna Spektrum podejmowała u siebie GMKS Strzelec Frysztak. Po bardzo zaciętym meczu ostatecznie Spektrum pokonało przeciwnika 7:3 zapewniając sobie, po pierwszej rundzie rozgrywek, 9 pozycję pośród 14 drużyn II ligi.

Do udanych należy również zaliczyć występ w Nowym Targu podczas 83. Indywidualnych Mistrzostw Województwa Małopolskiego w tenisie stołowym. W grze podwójnej zawodnikowi i zarazem prezesowi KS Spektrum Pawłowi Bolsędze w parze z Marcinem Wąsikiem KS Gorce Nowy Targ udało się wywalczyć brązowy medal. Miejsce 9-16 w grze w duecie zajął Kaim Adrian i Matusiak Łukasz. W grze pojedynczej Paweł Bolsęga został sklasyfikowany na miejscu 13-16, Łukasz Matusiak i Adrian Kaim na miejscu 17-24. W grze mieszanej miejsce 5-8 zajęli natomiast Matusiak Łukasz (Spektrum) i Alicja Śliwa (Bronowianka).

Najbardziej emocjonujące były jednak ostatnie rozgrywki 16 lutego, kiedy to Spektrum w meczu półfinałowym Pucharu Polski na szczeblu Małopolski zmierzyło się na wyjeździe z UKS Villa Verde Olesno II. Po pierwszych partiach drużyna ze Słopnic przegrywała 0:2, w trzeciej partii Paweł Bolsęga podejmował Radosława Łączyńskiego. Po pięciosetowej walce udało się mu wygrać i zarazem przełamać złą passę drużyny. Po grze podwójnej wykonanej perfekcyjnie przez Adriana i Łukasza było 2:2 . W piątej partii Łukasz Matusiak wygrał z Danielem Lisem i Adrian Kaim musiał dołożyć już tylko jeden punkt w pojedynku z Radosławem Łączyńskim. I udało się! Spektrum wygrywa ostatecznie 4:2 i awansuje do finału Pucharu Polski.

Mecz finałowy na szczeblu województwa zostanie rozegrany już 5 marca 2015. Spektrum zmierzy się z pierwszą drużyną UKS Villa Verde Olesno I.

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory