Sukces ”Leśnej” na ogólnopolskiej olimpiadzie

Uczniowie klasy II a Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół nr w Mszanie Dolnej Mateusz Surówka i Agnieszka Wójcik wzięli udział w etapie centralnym Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Unii Europejskiej, który odbył się w Białymstoku.

Agnieszka uzyskał tytuł laureatki, a Mateusz finalisty etapu centralnego.

Finał olimpiady połączony był z II Kongresem COPTIOSH, podczas którego ogłoszono ogólnopolski ranking szkół ponadgimnazjalnych w olimpiadach społeczno-prawnych za rok szkolny 2013/2014. Ranking uwzględnia olimpiady przedmiotowe i interdyscyplinarne z WOS-u i prawa. Mszańska szkoła zajęła VIII miejsce w kraju, znajdując się w gronie najlepszych szkół z Polski.

I miejsce zajęło IV Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida w Białymstoku, II miejsce – V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, a podium uzupełniło Liceum Ogólnokształcące nr XIV im. Polonii Belgijskiej we Wrocławiu. Jednocześnie „Leśna” zanotowała największy awans w rankingu ze wszystkich szkół w Polsce. Sukces ten pod czujnym okiem mgr Haliny Mazur wypracowali: Agnieszka Wójcik, Mateusz Surówka i Piotr Murzyn.

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory