Limanowscy karatecy zdobyli 11 medali w Rudniku nad Sanem

W sobotę odbył się VI Ogólnopolski Turniej Karate Kyokushin o Puchar Burmistrza Polskiej Stolicy Wikliny w Rudniku nad Sanem, podczas którego 245 zawodników i zawodniczek z ośrodków takich jak: Warszawa, Przeworsk, Sarzyna, Brzostek, Bielsko-Biała, Krosno, Błonie, Prażmów, Brwinów, Nowa Sarzyna, Leżajsk, Łomża, Chrzanów, Mielec, Jeżowe, Rudnik, Łętownia, Dukla, Nowy Żmigród, Ropczyce, Tarnobrzeg, Zręcin, Korczyna, Dębica, Michalin, Józefów, Piaseczno, Chełm, Ostrów Mazowiecka walczyło o najwyższe miejsca na podium w kata oraz w kumite w różnych kategoriach wiekowych.

Limanowski Klub Kyokushin Karate reprezentowało 18 zawodników: Oliwia Żak, Wiktoria Włodarczyk, Kozak Krystian, Wątroba Julia, Mateusz Pławecki, Rzeźnik Arkadiusz, Kamil Kuzak, Łukasz Kuzak, Joanna Furtak, Natalia Stanisz, Zapała Jakub, Zapała Tadeusz, Bartosz Jasica, Kacper Sułkowski, Mateusz Majda, Potoniec Jakub, Żak Bartłomiej oraz Joszko Włodarczyk.

Medaliści z Limanowej:

  • Oliwia Żak zajęła III miejsce w kumite dziewcząt oraz III miejsce w kata
  • Wiktoria Włodarczyk zajęła III miejsce w kumite młodzików
  • Kozak Krystian zajął I miejsce w kumite juniorów
  • Wątroba Julia zajęła III miejsce w kumite młodzików
  • Mateusz Pławecki zajął III miejsce w kumite kadetów
  • Rzeźnik Arkadiusz zajął II miejsce w kumite kadetów młodszych
  • Kamil Kuzak zajął III miejsce w kumite seniorów
  • Łukasz Kuzak zajął III miejsce w kumite juniorów
  • Żak Bartłomiej zajął III miejsce w kumite kadetów młodszych
  • Bartosz Jasica zajął III miejsce w kumite chłopców

Z zawodnikami przebywał sensei Zbigniew Goliński III dan – sędzia turnieju oraz sensei Marcin Guzik I dan. Na trybunach swoje pociechy gorąco dopingowali rodzice.

Głośny doping, emocjonujące walki oraz wiele medali – tak w skrócie można opisać zmagania naszych limanowskich karateków.

Gorące gratulacje dla dzieci, kadetów, juniorów i seniorów za odwagę i walkę z samym sobą by wystąpić na tak poważnym turnieju. 245 zawodników z ponad 25 ośrodków świadczy o wysokim poziomie tych zawodów. Jeszcze większe gratulacje dla medalistów, Wasza praca na treningach przynosi efekty – efekty w postaci miejsc medalowych. Ogromnie cieszę się z postawy najmłodszych zawodników z grup młodszych, które prowadzi sensei Marcin Guzik, widać pozytywny progres i nie boję się o przyszłość klubu – są w Limanowej, młodzi, zdolni wojownicy chętni do pracy nad sobą i walki z przeciwnikami z całej Polski. Przed nami Mistrzostwa Makroregionu Południowego w Krośnie na których nas na pewno nie zabraknie. OSU!

– sensei Zbigniew Goliński III dan po zawodach

źródło: Limanowski KKK
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory