Kończąc kolędowanie…

Koncert dorosłych zespołów wokalnych zakończył kolędowanie w Miejskim Ośrodku Kultury. Na scenie zaprezentowały się dwa chóry i dwie grupy śpiewacze, w repertuarze dominowały kolędy i pastorałki, ale pojawiły się również inne utwory.

Po raz pierwszy na scenie zaprezentował się Chór MOK, który od października powstał w miejsce chóru dziecięcego. Skład tworzą same panie, ale przyjmą również wszystkich chętnych do wspólnego śpiewu.

Drugim chórem, który wystąpił w czasie koncertu był Chór Męski im. Ks. Józefa Hajduka działający przy Parafii św. Michała Archanioła, który w tym roku obchodzi 70-lecie swojego istnienia. Każdym swoim występem prezentują wysoki poziom wykonania, a ich donośny śpiew dociera do każdego słuchacza.

Niestety w koncercie nie mógł wystąpić Chór Mieszany z Parafii Miłosierdzia Bożego. Na koniec koncertu wystąpiły grupy śpiewacze Mszanicanki i Słomcanki. Obie grupy zaprezentowały kolędy w zagórzańskim wykonaniu. Dodatkowo grupę Słomcanki wspierała kapela góralska, która wraz z paniami z grupy na zakończenie zagrała tradycyjne „Za kolędę dziękujemy…”.

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory