Spotkanie przedsiębiorców w starostwie

26 stycznia w ramach Tygodnia z Małopolskimi Urzędami Pracy w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej odbyło się spotkanie zorganizowane przez Starostę Limanowskiego i dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej z Przedsiębiorcami z terenu powiatu limanowskiego, którzy w 2014 roku otrzymali środki z Funduszu Pracy lub Europejskiego Funduszu Społecznego na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

Starosta Limanowski Jan Puchała zwracając się do przedsiębiorców pogratulował wszystkim odważnej decyzji o rozpoczęciu własnej działalności gospodarczej. Podkreślił jak ważna jest współpraca oraz podejmowanie wspólnych działań na rzecz poprawy sytuacji na lokalnym rynku pracy.

Podczas spotkania w związku z obchodzonym w dniu 27 stycznia Dniem Pracownika Publicznych Służb Zatrudnienia, starosta Jan Puchała, wraz z wicestarostą Mieczysławem Urygą złożyli na ręce dyrektora Powiatowego Urzędu Pracy Marka Młynarczyka serdeczne życzenia i podziękowania dla wszystkich pracowników Powiatowego Urzędu Pracy w Limanowej, za podejmowane codzienne działania celem których jest pozyskiwania środków na aktywizację osób bezrobotnych.

Kolejnym punktem spotkania było wręczenie dyplomów mikroprzedsiębiorcom, którzy odbierając wyróżnienie krótko przedstawiali informacje na temat profilu działalności swojej firmy.

Podczas spotkania, aktualną sytuację na rynku pracy w powiecie limanowskim zaprezentował Dyrektor Marek Młynarczyk, natomiast Anna Cuper zastępca Dyrektora Urzędu Pracy przedstawiła informacje dotyczące możliwości wspierania przez Urząd pracodawców, którzy zatrudniają osoby bezrobotne i tworzą dla nich nowe miejsca pracy.

Dodatkowo uczestnicy spotkania otrzymali materiały informacyjne promujące usługi rynku pracy opracowane przez PUP. Podczas spotkania mikroprzedsiębiorcy wypełnili również kwestionariusze badające potrzeby szkoleniowe pracodawców, które posłużą PUP do właściwego doboru tematyki i kierunków szkoleń w 2015 r. i dostosowanie ich do rzeczywistych potrzeb lokalnego rynku pracy.

źródło: Powiat Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory