Kolędowali w Olszówce

Tuż po Nowym Roku, a dokładnie 10 stycznia Olszówka miała zaszczyt gościć uczestników XIII Przeglądu Kolędniczego Dzieci i Młodzieży z Gminy Mszana Dolna, którego organizatorami byli Gmina Mszana Dolna, Zespół Szkoły i Przedszkola w Olszówce i Ochotnicza Straż Pożarna w Olszówce.

W podwojach miejscowej OSP, która na ten czas stała się miejscem kolędowania grup, z niemal każdego zakątka Gminy stawiło się 10 grup kolędniczych. Wśród gości przeglądu obecni byli: wicestarosta limanowski Mieczysław Uryga, wicewójt gminy Mszana Dolna Katarzyna Szybiak i radni gminy.

Przygotowane przez grupy kolędnicze programy oceniało krytycznie, pod kątem zgodności z tradycją, jury: Zofia Piekarczyk, Piotr Lulek i Wojciech Kusiak.

W przerwie obrad jury gościnnie wystąpili: Zespół Folklorystyczny „Porębiański Ród” z Poręby Wielkiej, Chór Świętojański z Olszówki wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich i kapela „Olszowianie”.

Zwycięzcami w XIII Przeglądzie Grup Kolędniczych zostali ex aequo grupa kolędnicza „Herody” z Zespołu Placówek Oświatowych z Raby Niżnej i grupa kolędnicza z gwiazdą z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Olszówce, II miejsce otrzymała grupa kolędnicza z gwiazdą z Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej, a III miejsce przypadło grupie kolędniczej z gwiazdą z Zespołu Szkoły i Przedszkola z Łostówki.

Galeria zdjęć

[nggallery id=162]

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory