Kolędować każdy może

W dniach 24 – 25 stycznia w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Szczawie już po raz osiemnasty odbył się Dziecięcy Festiwal Kolędowy „Kolędować każdy może”.

W sobotę 24 stycznia odbyły się przesłuchania wszystkich uczestników, w których udział wzięło 73 solistów i 19 duetów.

W niedzielę miało miejsce ogłoszenie wyników i rozdanie nagród oraz występ laureatów. Licznie zgromadzona publiczność mogła wysłuchać także koncertu w wykonaniu byłych laureatów z poprzednich edycji festiwalu oraz wziąć udział w „Festiwalowej loterii fantowej”.

Laureatami w poszczególnych kategoriach tegorocznego konkursu zostali:

Kategoria przedszkolna (od lat 3 do klasy 0)

Soliści: I miejsce – Jakub Rusnak; II miejsce – Martyna Opoka; III miejsce – Sandra Szczerba, Jakub Hyrc. Wyróżnienie: Kinga Węglarz i Wiktoria Franczyk.

Duety: I miejsce – Emilia Subik i Aleksandra Talar; II miejsce – Magdalena Pasiut i Jessica Samek; III miejsce – nie przyznano.

Kategoria młodsza szkolna (od klasy 1 do klasy 3)

  • Soliści: I m – Kaja Ciaś, Weronika Kądziołka; II m – Andrzej Ziemianin, Jakub Kuczaj; III m – Amanda Tokarczyk, Joanna Rucińska. Wyróżnienie: Edyta Limanówka, Julia Milaniak, Laura Plata, Gabriela Wójcik, Dominika Krzysztof i Wioleta Wiatr.
  • Duety: I m – Julia Nazimek i Karol Kosikidis; II m – Anna Rucińska i Joanna Rucińska, III m – Patrycja Faron i Anna Więcławek. Wyróżnienie: Marlena Opyd i Aleksandra Opyd.

Kategoria starsza szkolna (od klasy 4 do klasy 6)

  • Soliści: I m – Gabriela Truty; II m – Julia Jasińska; III miejsce – Łucja Jasiurkowska. Wyróżnienie: Sylwia Leśniak, Karolina Wójcik, Bartosz Talarek, Zuzanna Rusnak i Martyna Wąchała.
  • Duety: I m – Urszula Woźniak i Jakub Jasiński; II – Dorota Potaczek i Patrycja Dudzik; III m – Dominika Pierzchała i Katarzyna Kiklica. Wyróżnienie: Aleksandra Wąchała i Alicja Kowalczyk.

Kategoria gimnazjalna (od klasy 1 do 3 gimnazjum)

  • Soliści: I m – Magdalena Mól, Paweł Wysowski; II m – Wioletta Smajdor; III miejsce – Justyna Opyd, Ewelina Syjud. Wyróżnienie: Alicja Pietrzak i Kinga Chlipała.
  • Duety: I m – Justyna Opyd i Ewelina Syjud; II m – nie przyznano; III m – nie przyznano. Wyróżnienie: Monika Franczak, Patrycja Koza.

Nagrody w kategorii 1 i 2 zostały ufundowane przez sponsorów oraz Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Oddział Szczawa. W kategorii 3 przez Gminny Ośrodek Kultury w Kamienicy, natomiast w kategorii 4 przez Starostwo Powiatowe w Limanowej.

Galeria zdjęć

[nggallery id=173]

źródło:UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory