„Dzieci – nasz skarb”

Program „Dzieci – nasz skarb”, to cykl wystaw prezentujących twórczość lub osiągnięcia uczniów z szkoły. Akcja organizowana jest przez Samorząd Uczniowski pod kierownictwem opiekunek samorządów pani A. Szewczyk i pani U. Siciarz z Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej.

Po wystawie prac plastycznych uczennic z klas piątych, Magdaleny S. i Ingi F., które dopiero próbują odnaleźć coś dla siebie w świecie sztuki, czas na kolejną perełkę.

Naszą kolejna bohaterką, godną szczególnej uwagi, jest skromna, nie rzucająca się w oczy uczennica klasy 1 gimnazjum, Łucja Wilczek.

Łucja pochodzi z rodziny artystów, matka maluje, ojciec rzeźbi. Ona sama w wieku lat 8 zaczęła uczęszczać na zajęcia plastyczne w Limanowskim Domu Kultury, gdyż czuła, że niezwykły świat sztuki bardzo ją pociąga. Próbowała różnych technik: szkice ołówkiem, malowanie na szkle, akwarele i obrazy olejne, grafika. Oglądając jej prace można zauważyć, że grafika jest najbliższa jej sercu i być może jest to kierunek, w którym będzie się chciała rozwijać. Tata Łucji opowiada jak potrafi ona godzinami siedzieć i rysować długopisem kreseczki, z których powstają niezwykłe obrazy.

W grudniu w korytarzu szkolnym udało się stworzyć magiczne miejsce, w którym artystka prezentowała swoje prace. Wystawa cieszyła się ogromnym zainteresowaniem i uznaniem ze strony uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkich osób, które w tych dniach odwiedzały szkołę.

Od 26 stycznia do końca lutego prace Łucji Wilczek będą wystawione w Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

źródło: Miasto Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory