78. rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei

10 stycznia przypadła 78. rocznica urodzin Sługi Bożego ks. Józefa Kurzei, twórcy parafii w Mistrzejowicach w Nowej Hucie, w której był duszpasterzem i budowniczym kościoła.

Z tej okazji w kaplicy w Zasadnem została odprawiona Msza św. w intencji jego szybkiej beatyfikacji. Homilie wygłosił ks. Zygmunt Filip Badurski z Bazyliki Mariackiej w Krakowie, który swoją refleksję oparł na przypadającą niedzielę chrztu Pańskiego.

W kontekście jutrzejszej niedzieli chrztu Pańskiego popatrzmy na chrzest ks. Józefa Kurzei, który przyjął w Kamienicy 12 stycznia 1937 r., a ochrzcił go ks. Jan Żelawski. To łaska właśnie tego sakramentu, zaowocowała w jego życiu. Sprzyjała do tego pozytywna atmosfera domu rodzinnego, matki, ojca, licznego rodzeństwa i przyjaciół. W atmosferze wzajemnej miłości domowej, modlitwy, wiary i pobożności łaska sakramentu Józia zaowocowała rozczytaniem powołania kapłańskiego. Nie było by pięknego kapłaństwa ks. Józefa, gdyby nie obmywająca moc wody chrzcielnej ze źródeł tutejszej ziemi, która spłynęła po główce małego Józia. To ta woda i spływająca z nią łaska sakramentu chrztu tak uzdolniła ks. Józefa, że najpierw rozczytał plan Boży co do mistrzejowickiej ziemi bez świątyni, a potem wybudował zieloną budkę i zgromadził wiernych, by i tam od 4 lipca 1971 roku też udzielać sakramentu chrztu św. Dziękujemy Panu Bogu za was, tutejsi parafianie wraz z waszymi władzami, ks. proboszczem i księżmi, p. Wójtem i p. Sołtys, że tak pięknie chlubicie się swoim krajanem, podtrzymujecie pamięć o nim, a i nas tu dzisiaj gościcie, byśmy mogli razem świętować, dziękować i modlić się o pomyślny dalszy przebieg procesu beatyfikacyjnego, mimo tylu trudności, byśmy doczekali się dla was, tej ziemi tego środowiska, parafii, wielkiej łaski, beatyfikacji.

W uroczystości tej wzięli udział m.in. członkowie Stowarzyszenia Artystów fabs z Łodzi i Warszawy: Katarzyna Krasińska-Kencka, Małgorzata Sidor i Piotr Szymor.

źródło: UG Kamienica
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory