Burmistrz Kowalczyk złożył ślubowanie

Zgodnie z ordynacją wyborczą Komisarz Wyborczy wyznaczył dzień 8 grudnia w celu zwołania sesji Rady Miasta Mszana Dolna i złożenia ślubowania przez Burmistrza Miasta Mszana Dolna wybranego w II turze wyborów. Drugą sesję Rady Miasta poprzedziła uroczysta msza św. kościele p.w. Św. Michała Archanioła, koncelebrowana przez księży proboszczów z dwóch miejskich parafii.

Ksiądz Jerzy Raźny w swoim kazaniu nawiązał do bożej pomocy w sprawowaniu wszelkich rządów oraz obieraniu właściwej perspektywy w rozwiązywaniu choćby najmniejszych problemów, a jak podkreślił ksiądz Tadeusz Mrowiec rozpoczęcie sprawowania władzy w święto Niepokalanego Poczęcia NMP to dobry znak na przyszłość.

Następnie w sali narad w Urzędzie Miasta, w obecności nowowybranych Radnych Miasta i zaproszonych gości Przewodnicząca Miejskiej Komisji Wyborczej – Ewa Poray Zbrożek odczytała zaświadczenie o wyborze na Burmistrza Miasta Józefa Kowalczyka. Przy udziale miejskiego pocztu sztandarowego Burmistrz złożył uroczyste ślubowanie.

W kilku krótkich słowach podziękował za wybór i podziękował swojemu poprzednikowi, ustępującemu ze stanowiska burmistrza Tadeuszowi Filipiakowi. Odchodzący burmistrz podziękował za osiem lat pracy na rzecz miasta. W trakcie sesji ustalony został skład osobowy w stałych komisjach Rady Miasta. I tak szefem Komisji Rewizyjnej został radny Janusz Matoga, jego zastępcą został radny Jan Stożek, natomiast pozostałe komisje tylko ustaliły swoje składy osobowe.

Galeria zdjęć

[nggallery id=139]

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory