Aktorzy Teatru Łątka w Lubomierzu

19 grudnia 2014 roku uczniowie lubomierskiej jedynki obejrzeli „Pastorałkę”. Gościnnie dla wychowanków tej placówki wystąpili aktorzy teatru „Łątka” z Łodzi.

Państwo Małgorzata i Artur Zajt dostarczyli widzom niezwykłych wrażeń i doznań estetycznych. Przenieśli nas do Betlejem, gdzie rozegrała się historia Bożego Narodzenia – opowiadają widzowie. Przez kolejne sceny prowadziły nas dwa Anioły. Duża ilość doskonale animowanych przez aktorów lalek, dekoracje i rekwizyty odzwierciedlały ówczesną rzeczywistość, którą dodatkowo wzbogacała muzyka tworzona przez aktorów na żywo. Wszystko to razem budowało cudowną świąteczną atmosferę. Oprócz scen w szopce oczom naszym ukazały się sceny pasterskie i sceny w pałacu króla Heroda. Mnogość wątków scenicznych, bezpośredni kontakt aktorów z widzami , wspólne kolędowanie – to wszystko sprawiło, że całość była dla uczniów niezwykle interesująca.

Po spektaklu uczniowie klas „0” mieli możliwość obejrzenia lalek, rekwizytów i porozmawiania z aktorami, co było dodatkową atrakcją.

Mamy nadzieję, że ten spektakl nie będzie ostatnim zaprezentowanym przez Państwa Zajt w naszej szkole – dodają. Na kolejne tego rodzaju doznania będą czekać nawet najmłodsi uczniowie.

Teatr

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory