Akcja uczniów ze Słopnic!

Uczniowie Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola i Szkoły Podstawowej Nr 4 ze Słopnic w ostatnim tygodniu listopada przeprowadzili akcję „Odpowiedzialny i trzeźwy kierowca”. W ramach przedsięwzięcia uczniowie obydwu szkół wspólnie z patrolem Komisariatu Policji w Tymbarku st. sierż. Grzegorzem Opielą, asp. Jackiem Palką i asp. Jarosławem Łyszczarzem zorganizowali nietypowy patrol drogowy.

Funkcjonariusze policji wraz z uczniami zatrzymywali przejeżdżające samochody, po czym dzieci przypominały kierowcom o obowiązku zapinania pasów, zwracały uwagę na odpowiednie przewożenie dzieci w samochodzie, o zwalnianiu i zachowaniu szczególnej ostrożności przy szkołach, a także o zachowaniu trzeźwości przez kierujących. Akcja miała także na celu zwrócenie uwagi na obowiązek noszenia odblasków. Uczniowie ubrani w kamizelki trzymali w rękach transparenty z hasłami promującymi „Bezpieczną Jazdę”. Po zakończeniu kontroli uczniowie wręczali ulotki związane z bezpieczeństwem na drodze, gadżety odblaskowe, dyplom bezpiecznego kierowcy oraz jabłko.

Nadrzędną ideą patrolu było zaapelowanie do świadomości kierowców odnośnie rozsądnego i odpowiedzialnego poruszania się po drodze. W opinii policjantów, uczniów i nauczycieli szkół zaangażowanych w przedsięwzięcie, akcja była udana i potrzebna.

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory