Droga na os. Krakowska będzie modernizowana

W ostatnich dniach do Urzędu Miasta napłynęły optymistyczne prognozy finansowe – z informacji Urzędu Skarbowego wynika, że nasze udziały w podatkach są nieco większe niż wcześniej prognozowano, otrzymaliśmy także refundację za poniesione koszty przy montażu „solarów” z Programu Polsko – Szwajcarskiego. Środki te zostaną przeznaczone na modernizację łącznika na os. Krakowska. Z tego względu, że uzyskanie zgody od wszystkich właścicieli mieszkań, którzy mają wydzieloną własność – zgodnie z uzyskanymi przez nas informacjami od Zarządów Spółdzielni Mieszkaniowej „Orkana” i TBS – może potrwać dłuższy czas w pierwszej kolejności zmodernizowana zostanie sama jezdnia, która leży w całości na gruncie miejskim. W przypadku korzystnych warunków atmosferycznych można byłoby zmodernizować łącznik drogowy jeszcze w tym roku. Jeżeli pogoda nie pozwoli przebudowa drogi zakończy się na wiosnę 2015 roku.

Osiedle Krakowska

Po uzyskaniu zgody wszystkich zainteresowanych członków spółdzielni i TBS na wykonanie robót modernizacyjnych także poza miejskim pasem drogowym – wykonanie nowych chodników i parkingów – II etap modernizacji zakończy się wiosną – tj. do końca maja 2015 roku. Środki na ten cel zostały ujęte w projekcie budżetu na 2015 rok.

Do ogłoszenia przetargu na wykonanie modernizacji łącznika drogowego na osiedlu bloków niezbędna jest zgoda Rady Miasta na przeznaczenie wygospodarowanych w budżecie miasta  środków na to zadanie. Rada zbiera się 12 listopada br. na swojej ostatniej sesji, kiedy będzie okazja podjąć tę ważną dla mieszkańców osiedla uchwałę.

źródło: UM Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory