Dobry występ Guzika na East Side Fight w Białymstoku!

Za nami już długo oczekiwane wydarzenie Sztuk Walki jakim była gala East Side Fight 1, która odbyła się 15-go listopada 2014 w Białymstoku. Był to kamień milowy w historii Sportów Walki na wschodzie Polski, ale także ważne wydarzenie w skali kraju i konfrontacji międzynarodowej. Chyba niewielu spodziewało się takiego sukcesu w tak specyficznym miejscu jak gmach Opery i Filharmonii Białostockiej. Nowoczesny kilkuletni zaledwie obiekt zwany Europejskim Centrum Kultury, w sobotni wieczór stał się Europejskim Centrum Sztuk Walki.

Pomysłodawca i zarazem organizator gali ESF 1, pierwszy polski mistrz świata Karate Kyokushin Piotr Sawicki był pewien swego już wcześniej. Przewidział emocje i sukces swojej gali właśnie z uwagi nie tylko na obiekt, ale także na zainteresowanie jakie wywoła impreza na tym poziomie w Białymstoku. To było prawdziwe show w wielkim stylu a przybyli kibice w większości elegancko ubrani zasiedli na trybunie filharmonii.

East Side Fight

Miasto słynie z tradycji Karate, Kickboxingu a ostatnio także Muay Thai i MMA. Właśnie na te formuły zostały wybrane do programu pierwszej w Polsce gali Sztuk Walki na operowej scenie. Program został wzbogacony imponującymi pokazami polskiej husarii, Karate i Wushu. Artystyczne impresje zapewnili śpiewacy opery a obiekt pokazał swoje niesamowite możliwości. Dopisała także białostocka publiczność, która w całości wypełniła salę przy Odeskiej 1.

East Side Fight

Nawiązaniem do tradycji i Sztuki walki z jakiej wywodzi się organizator był wyrównany pojedynek Patryka Sypienia z Wrocławia i Marcina Guzika z Limanowej. Obaj to klasowi karatecy i w stylu Kyokushin jedni z najlepszych w Europie. W zawodowym wymiarze była to ich pierwsza walka między sobą, ale wcześniej mieli rachunki do wyrównania wobec siebie. Głównie do udowodnienia miał coś Guzik, który ulegał już na krajowych zawodach Sypieniowi. Pod dwóch minutach walki i dwóch kolejnych minutach dogrywki minimalnie decyzją sędziów wygrał Patryk Sypień choć pojedynek był dość wyrównany. To był dobry pokaz Kyokushin a obserwował go prekursor i twórca tego stylu w Polsce, shihan Andrzej Drewniak. To była nobilitacja nie tylko dla zawodników, ale i całej gali.

Puchary gali East Side Fight wręczył zawodnikom jeden z głównych sponsorów gali Tomasz Pasyk – TOMTRANS. Natomiast z ramienia PZK Wice Prezes Andrzej Drewniak wręczył również kolejne puchary obu zawodnikom.

Walkę sędziował sensei Zbigniew Goliński III Dan – sędzia międzynarodowy, który kolejny raz udowadnia, że nie tylko potrafił efektownie walczyć i zdobywać medale, ale również profesjonalnie sędziować walki z najwyższej półki.

East Side Fight

Ciekawą częścią widowiska były także pokazy Karate z udziałem Piotra Sawickiego oraz młodych adeptów z jego Sport Clubu Karate, w którym stawia na pracę z młodzieżą. W pokazie Karate Kyokushin wraz z sensei Piotrem Sawickim uczestniczyli sensei Zbigniew Goliński, sensei Piotr Ciuła oraz sensei Zbigniew Gągola.

East Side Fight

Komplet wyników:

Superfight

  • MMA 61 kg: Azamat Mustafaev (Rosja/World Of Profit) pokonał Przemysława Dobiałę (Polska/Poznań) przez TKO (uderzenia) w 2 rundzie (2:42 min)
  • MT 71 kg: Patryk Borowski-Beszta (Polska/Husarz Białystok) pokonał Denisa Rayko (Białoruś/Best Gym Grodno) przez TKO (liczenie) w 3 rundzie (2:10 min)
  • K-1 57 kg: Judyta Niepogoda (Polska/Gladiator Siedlce) pokonała Polinę Kazhinę (Białoruś/Adrian Grodno) przez decyzję 3-0 (29-28,30-27,30-28)
  • K-1 +95 kg: Yuri Dobko (Białoruś/Best Gym Grodno) pokonał Tomasza Klimiuka (Polska/Human Białystok) przez KO (prawy sierp) w 3 rundzie (1:20 min)
  • KK +90 kg: Patryk Sypień (Polska/Wrocławski Klub Karate) pokonał Marcina Guzika (Polska/Limanowski Klub Karate) przez decyzję
  • K-1 86 kg: Radosław Rydzewski (Polska/SCK Białystok) pokonał Andreya Krupnyakova (Białoruś/Kondor Grodno) przez TKO (kolano na tułów) w 2 rundzie (2:05 min)
  • K-1 70 kg: Artem Voskoboynikov (Białoruś/Best Gym Grodno) pokonał Bartosza Botwinę (Polska/Husarz Białystok) przez decyzję 3-0 (30-28,30-29,30-29)

Walka wieczoru

  • MT 63,5 kg: Cezary Zugaj (Polska/White Bears B-stok) pokonał Dmitriya Skorobogaty’ego (Białoruś/Eureka Minsk) przez TKO (zatrzymanie cornera) w 4 rundzie (2:58 min)

Gala East Side Fight to kunszt organizacyjny i sportowy. Walki oraz sama gala stały na wysokim poziomie. W jednej z walk wieczoru wystąpił nasz zawodnik Marcin Guzik, który stoczył walkę z Patrykiem Sypieniem z Wrocławia. Walka była bardzo dynamiczna, cios za cios, ani jeden nie chciał odpuścić. Zarówno Marcin jak i Patryk próbowali skończyć walkę przed czasem technikami obrotowymi i widowiskowymi. Przez całe dwie minuty i dwie minuty dogrywki zawodnicy toczyli walkę na bardzo wysokim tempie. Jest to dobra prognoza przed nadchodzącymi zawodami, Marcin jest w formie i już niedługo to potwierdzi.

W imieniu klubu bardzo gorąco dziękuję panu Tomaszowi Pasykowi za pomoc finansową i wkład w organizację gali East Side Fight. To dzięki takim ludziom sport, wyczynowy sport ma szansę istnieć i rozwijać się. Panie Tomaszu serdecznie dziękujemy i obiecujemy zawsze godnie reprezentować Limanowski Klub Kyokushin Karate oraz naszą małą ojczyznę – Limanową na arenie krajowej i europejskiej!

– sensei Zbigniew Goliński po walce

East Side Fight

Sensei Zbigniew Goliński wraz z sensei Marcinem Guzikiem i sponsorem wyjazdu Tomasze Pasykiem (TOMTRANS)

źródło: Limanowski Klub Kyokushin Karate
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory