200 lat panie Jerzy!

2 listopada Jerzy Zaborowski – mieszkaniec Kasinki Małej – w otoczeniu najbliższej rodziny świętował swoje setne urodziny.

Następnego dnia, z wielką energią i znakomitym humorem, podejmował kolejnych gości. Tym razem z gratulacjami i bukietem najlepszych życzeń do Szacownego Jubilata dotarli przedstawiciele Zakładu Ubezpieczeń Społecznych i Gminy Mszana Dolna. Bolesław Żaba – Wójt Gminy Mszana Dolna w imieniu swoim własnym i całego samorządu złożył Solenizantowi życzenia i podarował kwiaty oraz okolicznościowy upominek, a w imieniu Premier Ewy Kopacz oraz Wojewody Małopolskiego Jerzego Millera odczytał i przekazał na ręce Jubilata listy gratulacyjne. Do powinszowań dołączył się Wiesław Matląg – Zastępca Kierownika Zakładu Ubezpieczeń Społecznych Inspektoratu w Limanowej, który wraz z naręczem kwiatów przekazał Stulatkowi decyzję o przysługującym mu z mocy ustawy świadczeniu honorowym.

Podczas uroczystości Panu Jerzemu towarzyszyła córka: Maria Woś oraz sąsiedzi: Wiktoria i Stanisław Skolarusowie. Przy urodzinowej kawce Jubilat podkreślił swoje związki z samorządem:

Urodziłem się jako piąte dziecko Sekretarza Gminy Międzyleś. Mieszkaliśmy w połowie budynku, w którym w drugiej połowie znajdowała się właśnie gmina. Dla mnie słowa: wójt, sołtys, czy samorząd obecne były od dzieciństwa. Dwóch moich braci było Sekretarzami Gminy. Do czasów wojny przebywałem wśród samorządowców”.

Z Kasinką Małą Jerzy Zaborowski „związał” się w 1949r. przez ślub z Herminą –  bratanicą ks. Władysława Bączyńskiego – pierwszego Proboszcza Parafii w Kasince Małej (1911 – 1940). Od 37 lat mieszka na stałe w tej miejscowości. Przybyłych z życzeniami gości Dostojny Jubilat zachwycił wspaniałym poczuciem humoru, doskonałą pamięcią i bardzo dobrym samopoczuciem. Gratulujemy pięknej rocznicy i składamy życzenia wielu kolejnych lat, którym towarzyszyło będzie zdrowie,  pogoda ducha, miłość najbliższych, życzliwość przyjaciół i znajomych oraz radość z owoców życia.

Jerzy 100 lat

źródło: UG Mszana Dolna
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory