Międzynarodowa współpraca

Enter Your Future Expansion to innowacyjny, narodowy projekt edukacyjny AIESEC Polska skierowany do szkół na terenie całej Polski. Ideą projektu jest szerzenie wiedzy na temat innych krajów, tolerancji, zrozumienia międzykulturowego oraz aktywny rozwój umiejętności językowych wśród młodzieży.

Projekt „Enter Your Future”

W ramach tego projektu od 22 września do 27 września Gimnazjum w Słpnicach gościło:

  • Mary z Egiptu – absolwentkę archeologii,
  • Reem z Kuwejtu – studentkę farmacji
  • Georgia z Gruzji – studenta zarządzania i marketingu

W bardzo ciekawy i dynamiczny sposób przedstawiali oni kulturę, religię, poglądy, sposoby bycia oraz tradycje swoich krajów. Zajęcia przez nich prowadzone były bardzo inspirujące i cieszyły się dużym zainteresowaniem młodzieży. Wspólne rozmowy, dyskusje oraz gry i zabawy były wspaniałą okazją do poszerzenia horyzontów, otwarcia się na świat i pogłębienia wiedzy ogólnej młodzieży.

Warsztaty były prowadzone wyłącznie w języku angielskim, co dało uczniom gimnazjum niecodzienną możliwość sprawdzenia i doskonalenia własnych umiejętności językowych.

Były to wyjątkowe dni. Goście z zagranicy spotkali się z niezwykle miłym przyjęciem przez uczniów i mieszkańców Słopnic.

Międzynarodowa współpraca

Projekt „European Card Exchange”

Pobyt zagranicznych studentów naturalnie zbiegł się z Europejskim Dniem Języków Obcych obchodzonym 26 września. Z tej okazji grupa uczniów z klas II Gimnazjum wzięła udział w międzynarodowym projekcie „ European Card Exchange”. Do projektu zostało zaproszonych 19 szkół z różnych krajów europejskich. Uczniowie wykonali kartki z życzeniami zarówno w języku polskim jak i angielskim, które wysłano do europejskich szkół partnerskich projektu. Do Gimnazjum również dotarło wiele pięknych kartek m.in. z Portugalii, Francji, Włoch, Niemiec, Hiszpanii, Chorwacji, Słowacji, Rumunii, Grecji, Szwecji, Turcji, Litwy i Danii.

źródło: UG Słopnice
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory