Gmina Limanowa 5 w województwie!

9 października w Urzędzie Miasta Krakowa miało miejsce uroczyste podsumowanie Wojewódzkiego Finału VI Europejskiego Tygodnia Sportu dla Wszystkich – XX Sportowego Turnieju Miast i Gmin – Małopolska 2014.

Gmina Limanowa odebrała nagrodę za 5 miejsce zdobyte w skali województwa. W skali  całego kraju zajęliśmy miejsce 11 w grupie gmin od 15 do 40 tys. mieszkańców.

W uroczystym podsumowaniu tegorocznej edycji Sportowego Turnieju Miast i Gmin uczestniczyli przedstawiciele samorządów Małopolski, które zostały wyróżnione za organizację sportowych przedsięwzięć. Nagrodę dla Gminy Limanowa za zdobycie 5 miejsca w województwie w imieniu Wójta Gminy Limanowa odebrał Sekretarz Gminy Marek Ziaja. Specjalne wyróżnienie za koordynację Turnieju na terenie Gminy otrzymał Wojciech Korabik, który czuwał nad sprawnym przebiegiem sportowych wydarzeń.

W uroczystym wręczeniu nagród przedstawicielom poszczególnych gmin z Małopolski uczestniczył patronujący sportowemu przedsięwzięciu Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Podziękował on wszystkim zebranym za zaangażowanie i wkład pracy w organizację Turnieju na terenie każdej z gmin.

Przypomnijmy, w ramach STMiG w  okresie od 17 -23 maja br. na terenie gminy Limanowa odbyło się 87 imprez o charakterze sportowym, rekreacyjnym i turystycznym, których celem była promocja aktywnego ruchowo stylu życia. Odbył się także Test Coopera – próba wytrzymałościowa polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu, w którym w naszej gminie uczestniczyły 303 osoby.

Za zdobycie 5 miejsca w skali województwa i 11 w ogólnopolskiej klasyfikacji Turnieju Gmina Limanowa otrzymała kwotę 3 tys. zł z przeznaczeniem na zakup sprzętu sportowego.

Gmina Limanowa 5 w województwie

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory