Coraz ciaśniej na szczycie okręgówki!

Po 11 kolejce na szczycie tabeli Ligi Okręgowej robi się coraz ciaśniej. Pierwsza drużyna KS Tymbark ma tylko 7 punktów przewagi nad ośmym Łososiem Łososina Dolna. Tak jak zapowiadałem, emocji i niespodzianek w tej kolejce nie zabraknie. Ogniwo Piwniczna wywiozło z Tymbarku 3 punkty, a Turbacz Mszana Dolna nie sprostał przeciwnikowi z Szaflar. Ponadto 4 czerwone kartki w tej kolejce zarobili zawodnicy (jedną trener) Płomienia Limanowa w meczu z Orłem Wojnarowa.

Wyniki ligi okręgowej po 11 kolejce:

Orzeł Wojnarowa vs. Płomień Limanowa – 2:2

więcej w osobnym wpisie- czytaj więcej.

KS Tymbark vs. Ogniwo Piwniczna Zdrój – 1:2

4′ – 1:0 Czaja,
35′ – 1:1 Oleksy,
56′ – 1:2 Cetnarowski

Tymbark: Dariusz Porębski, Olejarz (89′ – Hochoł), Wojtasiński, Kurczab – Boczoń, Sułkowski, D. Miśkowiec (60′ – Kuzak), Urbański – Kurek (75′ – Ryś), Czaja (81′ – M. Miśkowiec).

W pierwszym spotkaniu na szczycie 11 kolejki lider KS Tymbark uległ przeciwnikowi z Piwnicznej Zdrój i to Ogniwo wywiozło 3 punkty z Tymbarku. Mecz stał na wysokim poziomie. Początek spotkania zdecydowanie należał do zawodników Tymbarku, niestety z minutę na minutę rozpędzało się Ogniwo. Co prawda trochę szczęścia zabrakło gospodarzowi (po strzale Urbańskiego piłka odbiła się od poprzeczki, a strzał Czaji zatrzymał słupek, Urbański, Olejarz i Miśkowiec zmarnowali 100% sytuacje), ale to goście zwyciężyli i zdobyli 3 punkty.

Sokół Słopnice vs. Jarmuta Szczawnica – 1:1

60′ – 0:1 Laabidi
75′ – 1:1 Matras

Sokół Słopnice: Madoń – Młynarczyk, Sylwester, Goliński, Zaręba, Gros – Poręba, Postrożny, Bednarczyk, Kęska (70′ – Michalik) – Matras, Szczepan Goliński.

Orkan Szczyrzyc vs. Hart Tęgoborze – 3:0

7′ – 1:0 Duchnik
38′ – 2:0 Limanówka
75′ – 3:0 Król

Orkan Szczyrzyc: Piwowarczyk – Gargas, Tyrpuła, Klima (75 Barzyk), Tylek –Kurczab (78 Majeran), Łabędź, Nowak, Wrona (60 Król) – Duchnik, Limanówka (46 Tabor).

Turbacz Mszana Dolna vs. LKS Szaflary – 3:5

2′ – 0:1 Kamiński
4′ – 0:2 Baboń
20′ – 0:3 Kłosowski
37′ – 1:3 Drobny
45′ – 1:4 Kłosowski
48′ – 1:5 Kłosowski
65′ – 2:5 Drobny (rzut karny)
75′ – 3:5 Drobny

Turbacz Mszana Dolna: Stadnik – Gocał (55′ – Malec), R. Drobny, Wierzycki, Smoleń – Wsół, Zasadni, P. Szynalik, Potaczek (60′ – Surówka) – Piekarczyk, M. Drobny.

Na emocje i grad bramek nie mogli narzekać kibice podczas tego meczu. Pierwsza połowa to wyśmienita gra LKS Szaflary i jeszcze lepsza skuteczność zawodników z Szaflar. Po 5 minutach goście prowadzili już 2:0, a po 20 minutach było już 3:0. W 37 minucie Drobny zdobył kontaktowego gola na 1:3 i było to wszystko na co było stać zawodników z Mszany Dolnej. Koniec pierwszej połowy oraz początek drugiej należał do Szaflar, przewagę przypieczętował Kłosowski zdobytym hat-trickiem. Turbacz tak łatwo się nie poddał i próbował odrobić stratę 4 bramek, lecz w tym dniu było to niemożliwe. Dwoił i troił się Drobny (zdobywca drugiego hat-tricka), ale po 90 minutach to zawodnicy LKS Szaflary zdobyli 3 punkty.

Olimpia Pisarzowa vs. ULKS Korzenna – 3:0

6′ – 1:0 Maciaszek
13′ – 2:0 Maciaszek
24′ – 3:0 Kociołek

Olimpia Pisarzowa: Smoleń – Górski (46′ – Tumidaj), Sejmej, Fałowski, Jabłoński – Kociołek (60′ – Nawalaniec), Połomski, Dudek, Maślanka (46′ – Szkaradek) – Maciaszek, Kubicki.

Gród Podegrodzie vs. Dunajec/Start Nowy Sącz – 5:1

Łosoś Łososina Dolna vs. Huragan Waksmund – 2:1