Zawodnicy Joniec Team wysoko na Red Bull 111 Megawatt

W niedzielę (7 września) zakończyła się dwudniowa rywalizacja Red Bull 111 Megawatt, która przeszła do historii. To, co działo się podczas pierwszego wrześniowego weekendu w Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, zdecydowanie przerosło oczekiwania wszystkich tam zgromadzonych. Emocje i tumany kurzu opadły, ale opowieści o największej imprezie hard enduro w Polsce w której udział wzięło niemalże 500 uczestników jeszcze długo będą krążyły po całym świecie. Powiat Limanowski wspierał finansowo Pawła „PABLO” Kaima i Emila Juszczaka, którzy zajęli wysokie miejsca!

Uczestnicy musieli pokonać 45-kilometrową trasę, wiodącą po kamieniach, piachu, specjalnych przeszkodach i uskokach. Wszyscy z zapałem mierzyli się z kolejnymi jej etapami, dostarczając licznie przybyłej publiczności spektakularnego widowiska.

DSC00619

Niezwykle wymagająca trasa Red Bull 111 Megawatt była ogromnym wyzwaniem i porządnym sprawdzianem hartu ducha dla wszystkich startujących riderów. W Kopalni Węgla Brunatnego nikt nie miał zamiaru tanio sprzedać swojej skóry. Każdy uczestnik z niesamowitą wolą walki parł naprzód pokonując kolejne przeszkody. Mimo ciężkich chwil i ogromnego wyczerpania, wszyscy zawodnicy z uśmiechem na twarzy będą wspominać start w największej imprezie hard enduro w Polsce.
Również zawodnicy Joniec Team pokazali na co ich naprawdę stać. Jak wspominają – Trasa była ogromnym wyzwaniem, testującym determinację wszystkich offroadowców. Nie zabrakło również takich gwiazd jak Tadeusz Błażusiak, czy WALKER JONNY. Te zawody są zaliczane do jednych z najtrudniejszych na świecie a napewno najtrudniejsze w Polsce – podkreśla Paweł Kaim

Tak również było z reprezentantami Powiatu Limanowskiego; Paweł Kaim 11 miejsce, Emil Juszczak 13 miejsce, oraz Krzysiek Nędzka 34 miejsce. Zawody ukończyło 22 zawodników spośród 500 startujących! A nasi zawodnicy po raz kolejny pokazali, że należą do Polskiej czołówki enduro!!!

– Wybierając się na te zawody jechaliśmy z nastawieniem by sprawdzić nasz poziom i załapać się do pierwszej 50. Jak widać nasz poziom i umiejętności są znacznie wyższe, niż się spodziewaliśmy. Uplasowanie się w czołówce przy światowej sławie zawodnikach, jest to dla nas ogromne wyróżnienie i motywacja do dalszej pracy – podsumował nam Paweł PABLO Kaim – Nie możemy tutaj także zapomnieć o naszych sponsorach, bez których ten wyjazd nie był by możliwy. Ich gest wsparcia spowodował, iż mogliśmy się pokazać i wystartować w tak prestiżowych zawodach. Dziękujemy właścicielowi Firmy „Joniec” Mieczysławowi Joncowi, za wieloletnie wsparcie i współpracę, Powiatowi Limanowskiemu za wsparcie finansowe, wszelką okazaną pomoc oraz Gminie Słopnice – podsumował zawodnik.

Najlepiej na torze poradził sobie Tadeusz „Taddy” Błażusiak wielokrotny Mistrz Świata super enduro oraz ikona ekstremalnej jazdy na motocyklu, drugiej miejsce zajął Jonny Walker, a doświadczony zawodnik z Niemiec Andreas Lettenbichler wywalczył trzecie miejsce.

Wyniki

Galeria zdjęć

[nggallery id=89]

źródło: Red Bull
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory