„Wielka Wojna w Małopolsce …”

W ramach 100-tnej rocznicy wybuchu I Wojny Światowej oraz krwawych bojów operacji limanowsko- łapanowskiej w dniach 22-24 września 2014 r. w Muzeum Regionalnym Ziemi Limanowskiej odbywał się Półfinał Turnieju Gier Edukacyjnych „Wielka Wojna w Małopolsce – pamięć i tożsamość”, którego organizatorem jest Forum Małopolskich Oddziałów Polskiego Towarzystwa Historycznego, Muzeum Regionalne Ziemi Limanowskiej oraz Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Nowym Sączu Filia w Limanowej.

Na tym etapie finaliści rozgrywek szkolnych walczą ze sobą na etapie szkolnym. Przypominamy, że zostali oni wyłonienie w turnieju na etapie szkolnym w czerwcu 2014 r.

Przez pierwsze dwa dni – w poniedziałek i wtorek w godzinach 9.00-16.00  współzawodniczyli ze sobą gimnazjaliści w oparciu o grę „Walec Parowy 1914”. Uczniowie reprezentowali następujące placówki oświatowe: Zespół Szkół nr 1 ze Starej Wsi, Zespół Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej, Zespół Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych nr 3 z Limanowej, Zespół Szkół Samorządowych w Pisarzowej, Zespół Szkół w Rupniowie, Publiczne Gimnazjum w Starej Wsi II, Publiczne Gimnazjum w Mordarce. Zwycięskie drużyny będą uczestniczyć w finale w dniu 29  września 2014 r. Do finałowej rozgrywki zakwalifikowali się następujący: Piotr Bubula i Dawid Grys – ZSS nr 2 w Limanowej, Bartłomiej Piekarczyk i Bartłomiej Łabuz – ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej, Paweł Tomaszek i Kamil Olesiak – ZS w Starej Wsi I, Izabela Dębska i Przemysław Młynarczyk – Zespół Szkół w Starej Wsi I, Dominik Kawecki i Michał Panek – ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej, Damian Kawecki i Marcin Starmach – ZSM nr 1 w Mszanie Dolnej, Sławomir Smoter i Tomasz Papież – ZSS 2 w Limanowej, Łukasz Dudzik i Sebastian Ciszek – ZS w Rupniowie.

W środę 24 września odbył się półfinał dla uczniów klas 5 i 6 szkół podstawowych w oparciu o grę „Władcy Beskidów”. W rozgrywkach wzięli udział uczniowie z: Zespołu Szkół w Mordarce, Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Piekiełku, Szkoły Podstawowej nr 1 w Siekierczynie, Szkoły Podstawowej w Wysokiem, Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach, Szkoły Podstawowej nr 4 w Słopnicach, Szkoły Podstawowej w Pisarzowej, Szkoły Podstawowej w Siekierczynie, Szkoły Podstawowej w Zawadce, Zespołu Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej, Szkoły Podstawowej w Kaninie, Zespołu Szkół Miejskich nr 1 w Mszanie Dolnej, Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej, Szkoły Podstawowej w Młyńczyskach, Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jana Pawła II w Słopnicach, Szkoły Podstawowej w Jastrzębiu, Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi, Szkoły Podstawowej w Młynnem, Szkoły Podstawowej w Łukowicy, Szkoły Podstawowej w Tymbarku, Zespołu Szkoły Podstawowej i Przedszkola w Słopnicach.

Do ścisłego finału zakwalifikowały się następujące osoby: Joanna Różalska –ZSS nr 2 w Limanowej, Szymon Górszczyk – SP w Kaninie, Kacper Wasilewski –  ZSS nr 2 w Limanowej, Artur Kapera – SP w Tymbarku, Tomasz Piszczek – SP w Siekierczynie, Jakub Nawalaniec – SP nr 4 w Słopnicach, Patrycja Majda – SP w Młyńczyskach, Maciej Szubrycht – SP w Jastrzębiu, Krystian Dulański – SP w Młyńczyskach, Bartłomiej Sułkowski – ZSS nr 3 w Limanowej, Dominika Sławek – SP w Kaninie, Brygida Poręba – ZPO w Słopnicach, Diana Sroka – SP nr 2 w Słopnicach, Magdalena Golonka – SP w Młynnem, Szymon Surdziel – SP w Zawadce, Patrycja Kowalska – SP w Pisarzowej. Wymienieni uczniowie zmierzą się ze sobą w finale w dniu 30 września 2014 r., w którym zostaną wyłonieni nagrodzeni laureaci.

Sędziami turniejowymi są: Daniel Budacz, Kamil Dębski. Koordynacją zajmowały się również: Magdalena Dyląg, Paulina Ablewicz, Adrian Cieślik, Andrzej Sądelski, Grzegorz Majerski.

Zadanie jest realizowane pod honorowym patronatem Marka Sowy – Marszałka Województwa Małopolskiego, prof. dr hab. Jana Szymczaka – Prezesa Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Historycznego oraz Instytutu Historii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Zadanie jest realizowane dzięki dofinansowaniu Województwa Małopolskiego i Muzeum Regionalnego Ziemi Limanowskiej w ramach programu „MECENAT MAŁOPOLSKI”

Turnieje

źródło: UM Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory