Słopnickie gimnazjum wyróżnione w Krakowie

W X Jubileuszowej Edycji Projektu Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” wyróżniono 33 placówki oświatowe, wśród których znalazło się Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach.

Słopnickie gimnazjum otrzymało z rąk Małopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Policji nadinsp. Mariusza Dąbka oraz Małopolskiego Kuratora Oświaty Aleksander Palczewski certyfikat „Szkoły Promującej Bezpieczeństwo”.

Podczas uroczystości wręczenia wyróżnień, która odbyła się w Muzeum Lotnictwa w Krakowie, goście mogli obejrzeć specjalną prezentację zawierającą dokonania w ramach Projektu. Specjalnie dla uczestników przygotowano także pokaz m.in. sprzętu policyjnego i technik stosowanych przez funkcjonariuszy w codziennej służbie, a także zwiedzanie z przewodnikiem ekspozycji samolotów w muzeum.

Projekt Zintegrowanej Polityki Bezpieczeństwa „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo” ma na celu budowanie lokalnych środowisk, które chcą pracować na rzecz poprawy bezpieczeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa. Celem tego przedsięwzięcie jest przede wszystkim wyczulenie najmłodszych na współodpowiedzialność za bezpieczeństwo w sferze osobistej i społecznej oraz nauka właściwych postaw i zachowań. Projekt obejmuje swoim zakresem szkoły podstawowe, gimnazjalne, szkoły średnie, a nawet uczelnie wyższe.

Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz dyrekcji z Gimnazjum im. Adama Mickiewicza w Słopnicach, znalezienia się w tym prestizowym gronie wyróżnionych szkół.

Szkoła promująca bezpieczeństwo

źródło: Komenda Wojewódzka Policji w Krakowie
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory