27 września Otwarcie Tras Rekreacyjno – Sportowych

Serdecznie zapraszamy na otwarcie nowych tras narciarstwa biegowego w rejonie Góry Mogielica, które odbędzie się 27 września br. (sobota) o godz.11.00 przy boisku sportowym LKS Zalesianka Zalesie .

Serdecznie zapraszam już 27 września br. o godzinie 11-stej (plac LKS Zalesianka) w Zalesiu z okazji Światowego Dnia Turystyki odbędzie się Otwarcie Tras Rekreacyjno- Sportowych w rejonie Góry Mogielica.

Impreza odbędzie się w ramach zakończenia projektu„Budowa narciarskich tras biegowych z funkcją rekreacji letniej w rejonie Góry Mogielica wraz z infrastrukturą towarzyszącą”Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007-2013, Działanie 3.1 Rozwój infrastruktury turystycznej.

Kilka słów o inwestycji…

Powiat Limanowski wychodząc naprzeciw oczekiwaniom miłośników sportów zarówno letnich jak i zimowych, szczególnie narciarstwa biegowego, pozyskał środki unijne na przygotowanie tras narciarstwa biegowego wokół Góry Mogielica. W ramach realizacji inwestycji, realizowanej przy współpracy gmin Słopnic, Kamienicy i Dobrej, zostały przygotowane dwie trasy o łącznej długości ok. 30,5 km, które będą pełniły funkcję całorocznej rekreacji. W sezonie letnim będą uzupełnieniem szlaków turystycznych a także ścieżek rowerowych.

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO „MOGIELICA” zlokalizowana na terenie gmin: Słopnice i Dobra, przeznaczona dla osób chcących doskonalić swoje umiejętności narciarskie, prowadzona jest leśnymi stokówkami (ok. 750-850  m. n.p.m.), wokół najwyższego szczytu Mogielicy – o łącznej długości ok. 25 km. Początek i koniec trasy wyznaczają parkingi: przy Krzyżu Partyzanckim na Wyrębiskach oraz na osiedlu Groń w Słopnicach. Ponadto trasa posiada kilka alternatywnych zejść.

TRASA NARCIARSTWA BIEGOWEGO „ZALESIE” zlokalizowana na terenie gminy Kamienica, przeznaczona dla osób, które rozpoczynają przygodę z narciarstwem biegowym, prowadzona jest wzdłuż istniejących dróg leśnych o łącznej długości 5,5 km. Początek i koniec trasy znajduje się na terenie stadionu piłkarskiego klubu sportowego „Zalesianka”.

Trasy są ogólnodostępne.  Zimą mogą z nich korzystać pasjonaci narciarstwa biegowego; rekreacyjnego i profesjonalnego, natomiast latem – miłośnicy wycieczek pieszych, rowerowych oraz konnych. Trasy są oznakowane, a w miejscach postojowych, z których  można podziwiać panoramy rozległych pasm górskich, rozmieszczone są wiaty oraz ławo- stoły.

W ramach projektu zakupiony został sprzęt sportowy, który można BEZPŁATNIE WYPOŻYCZYĆ w następujących punktach;

  1. Budynek Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego przy LKS „Zalesianka”, w Gminie Kamienica, tel. 18 3375 – 800 PCiT Limanowa.
  2. Szkoła Podstawowa nr 4, 34 – 615 Słopnice 363, w Gminie Słopnice,  tel.  18 3348 005.
  3. Zespół Placówek Oświatowych w Jurkowie, 34 – 643 Jurków 115,  w Gminie Dobra, tel. 18 3340 022.

Dodatkowo dla turystów zmodernizowany i rozbudowany został budynek w którym znalazła się m.in. sala kominkowa wraz sanitariatami pomieszczenia na ratrak i dwa skutery oraz wypożyczalnia sprzętu. Wypożyczalnia została wyposażona  w 180 par nart z butami do biegów narciarskich, 60 rowerów górskich, kijki do nordic walking, a także  sprzęt sportowy dla osób niepełnosprawnych.

Na trasach dla wygody turystów umieszczone zostały 3 wiaty z zadaszeniem, wyposażone w drewniane stoły i ławy, dodatkowo 12 ławo-stołów z bali drewnianych, a także tablice informacyjne, które zawierają informacje z zakresu: przebiegu trasy, stopnia trudności tras, legendę dot. oznakowania trasy.

źródło: Powiat Limanowski
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory