107 lat Szczepana Kocęby z Nowego Rybia

Najstarszy mieszkaniec gminy Limanowa jest jednocześnie najstarszym strażakiem w gronie wszystkich 70 tys. druhów w woj. małopolskim, a najprawdopodobniej też i najstarszym członkiem OSP w Polsce. Jest również kombatantem – żołnierzem 1. Pułku Strzelców Podhalańskich i członkiem AK.

Z okazji urodzin w rodzinnej miejscowości w Nowym Rybiu w gospodarstwie agroturystycznym „Kocębówka”, które prowadzi jego najmłodszy syn wraz z małżonką, Szczepana Kocębę odwiedzili koledzy-strażacy z miejscowej jednostki OSP, w tym dziewczęta z młodzieżowej drużyny pożarniczej oraz goście: poseł i jednocześnie prezes małopolskiego Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP Edward Siarka, starosta limanowski Jan Puchała, radny powiatowy Jacenty Musiał, wójt gminy Limanowa Władysław Pazdan, Komendant Powiatowy PSP w Limanowej bryg. Janusz Kurzeja oraz przedstawiciele miejscowych oddziałów ZOSP –  Kazimierz Czyrnek i Aleksander Krzysztof.

W imieniu małopolskich strażaków Edward Siarka wręczył Panu Szczepanowi przyznane po raz drugi odznaczenie: Złoty Medal Za Zasługi dla Pożarnictwa, natomiast samorządowcy przekazali mu upominki i kwiaty.

Podczas spotkania Pan Szczepan wspominał wiele historii ze swojego życia m.in. tą dotyczącą założenia jednostki straży pożarnej w Nowym Rybiu. Opowiadał również o niemieckiej niewoli i ucieczce.

Pomimo swego wieku Szczepan Kocęba może pochwalić się zdrowiem, nie lubi próżnować – potrafi rąbać drzewo, sam przygotowuje sobie śniadania i kolacje. Bardzo lubi spacerować, chodzić na grzyby, a i pamięć ma niezawodną. Koniak przed snem, czy papieros do kawy  – to rzeczy, z których nie zważając na swój wiek, nie rezygnuje.

Pan Szczepan ma 5 dzieci i 12 wnuków, doczekał się także 24 prawnuków i 12 praprawnuków. Wszyscy jednak zwracają się do niego „dziadku”.

Z okazji 107 rocznicy urodzin Panu Szczepanowi życzymy dużo zdrowia oraz samych słonecznych dni!!!

Galeria zdjęć

[nggallery id=88]

źródło: UG Limanowa
Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory