Najlepsza samorządowa strona – plebiscyt!

Plebiscyt na najlepszą stronę www
Jakiś czas temu na portalu limanowa.naszemiasto.pl pojawił się plebiscyt na „Najlepszą samorządową stronę www”. Wrzuciłem sobie linka do zakładek i postanowiłem, że po zakończeniu głosowania sam ocenię te strony.Oceniano je pod kątem przejrzystości, estetyki, wygody użytkowania, treści i szybkości działania.” Z jednego IP na każdą ze stron można było oddać 5 głosów. Głosowanie trwało do 6 kwietnia. Tyle z oficjalnych informacji.

I tu zaczynają się schody. Z ciekawości spróbowałem zagłosować. Choć głosowanie zakończono i ogłoszono już wyniki to bez problemu oddałem 9 głosów na Gminę Dobra. Już nie mówię o tym, że dzienny limit to pięć głosów. Z komentarzy wywnioskowałem, że niektóre osoby za bardzo nie miały co robić w domu i do upadłego głosowały na stronę internetową Gminy Laskowa albo Urzędu Miasta Mszana Dolna.

Ok, zapoznajmy się z oficjalnymi wynikami podanymi przez portal:

[singlepic id=2298 w=670 h= mode=watermark float=center]

W plebiscycie organizowanym przez limanowa.naszemiasto.pl zwyciężyła strona Urzędu Miasta Mszana Dolna. Od kilku lat kręcę się w branży internetowej i trochę się znam na projektowaniu stron internetowych, więc teraz sam pokuszę się o ocenę stron internetowych samorządów lokalnych w powiecie limanowskim.

Zaczynamy. Najpierw prezentacja stron www:

[nggallery id=44]

Proste strony, bez fajerwerków, wszystkie praktycznie „na jedno kopyto”. Pasek boczny, szpalta z aktualnościami i drugi pasek boczny Po datach widać, że są w miarę aktualizowane. Wszystkie podstrony opracowane i przystępnie przygotowane. Krój czcionek, różne style formatowania tekstu na podstronach z pewnością nie wygląda profesjonalnie – to na pewno należałoby poprawić. Mimo iż, na stronach znajdziemy wiele przydatnych i ciekawych informacji, jednak forma ich prezentacji może być męcząca. Strony ogólnie są zbyt wąskie i nie przystosowane do obecnych dużych rozdzielczości monitorów. W dobie coraz większej i szerszej informatyzacji, nie wyobrażam sobie by gmina jedna, druga czy trzecia żałowała pieniędzy na promocję w sieci, którą de facto należałoby rozpocząć od profesjonalnie wykonanej strony internetowej.

Bardzo ciekawie wykonana strona internetowa, dobrze dobrane kolory. Jeśli miałbym coś usprawnić i zmienić: na stronie głównej przeniósłbym cały prawy panel boczny pod menu z lewej strony. A szpaltę z aktualnościami zrobiłbym taką samą jaka jest na podstronach. Aktualności stałyby się czytelne i byłyby dobrze wyeksponowane, teraz trochę giną „w tłumie”.

Bardzo często aktualizowana, mimo iż od strony graficznej strona nie powala na kolana, to jest zadbana i systematycznie prowadzona. W portalu Gminy Limanowa znajdziemy wszystkie potrzebne informacje jakich szukamy. Powiem tak, może warto byłoby zastanowić się nad nową szatą graficzną? Strona byłaby nie tylko przydatna, co i miła dla oka.

Piękne tło, nadające od razu odpowiedni ton i zachęcające do pozostania na stronie, która jest często aktualizowana i czytelna. Wiele informacji, zdjęć, fotorelacje z uroczystości, wydarzeń gminnych i wiele innych ciekawych treści. Wszystko sprawnie i płynnie działa. To mi się podoba. Oglądam strony samorządowe alfabetycznie, jak na razie mój faworyt.

Trzy największe jednostki administracyjne w powiecie limanowskim. Starostwo Powiatowe, Miasto Limanowa oraz Miasto Mszana Dolna. Wszystkie posiadają rozbudowane portale z indywidualną szatą graficzną, są często aktualizowane. Zawierają wiele cennych informacji, ciekawostek. Na stronach pojawiają się fotorelacje z uroczystości, wydarzeń, inwestycji itd. Włodarze wiedzą, że należy i warto dbać o swój wizerunek w sieci.

Miasto Mszana Dolna, Limanowa, Gmina Mszana Dolna, Limanowa oraz Starostwo Powiatowe – czołówka. Jednak muszę przecież zdecydować i ogłosić moich zwycięzców. A więc, podsumowując moją ocenę stron internetowych samorządów lokalnych w powiecie limanowskim:

  • I miejsce dla Starostwa Powiatowego
  • II miejsce Miasta Mszana Dolna
  • III miejsce dla Gminy Mszana Dolna
  • IV miejsce na Miasta Limanowa
  • V miejsce dla Gminy Limanowa
  • VI miejsce dla Gminy Jodłownik

A wy jak oceniacie strony www naszych gmin i miast?

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory