Mężczyzna zmarł w przychodni

Szpital odmówił pacjentowi pomocy

Afera na całą Polskę! Kolejny raz wydarzenia w Limanowej relacjonowane są na cały kraj i niestety są to wydarzenia bardzo tragiczne i smutne. Nie tak dawno mieliśmy aferę z Romami, później zamieszanie z księdzem Proboszczem z Łososiny Górnej. Ostatnio media wałkowały konflikt wspólnoty mieszkaniowej przy ulicy Reymonta z jednym z jej mieszkańców. I te wszystkie sprawy wydają się być niczym w porównaniu do śmierci 41-letniego męża i ojca pięciorga dzieci z Laskowej.

Telegraficzny skrót: Mężczyzna po tym jak nie przyjęto go do Szpitala Powiatowego w Limanowej zmarł w miejscowym ośrodku zdrowia. Sprawą zajęła się Prokuratura Rejonowa w Limanowej. Jak podaje TVN24 dzisiejsza sekcja zwłok 41-letniego mężczyzny z Laskowej wykazała, że śmierć nastąpiła na wskutek pęknięcia tętniaka.

Z dotychczasowych ustaleń prokuratury wynika, ze lekarze nie przeprowadzili wszystkich podstawowych badań, potrzebnych do zdiagnozowania mężczyzny. Aby zdiagnozować tę chorobę, trzeba było przeprowadzić dwa badania: tomografię komputerową głowy i ekokardiogram. Wykonano dwukrotnie tylko EKG, badanie krwi. 41-latkowi zmierzono ciśnienie.

źródło: tvn24.pl

Nie zamierzam dzwonić do Dyrektora Szpitala, przeprowadzać wywiadów, drążyć tematu ani kogokolwiek osądzać. Od tego są media i właściwe organy, które mam nadzieję wiedzą co robić.

Sprawą zainteresowały się nawet media ogólnopolskie: TVN24, RMF FM, Polskie Radio, Polsat News i wiele, wiele innych. Z jednej strony to dobrze, bo może ktoś zostanie pociągnięty do odpowiedzialności za śmierć człowieka i sprawy nie będzie się dało zamieść „pod dywan”. Jednak w tej sytuacji jest też druga strona medalu, każdy wpis, każdy materiał przygotowany na ten temat to szpila wbita w i tak już tragicznie poszarpane serca rodziny osieroconej przez zmarłego.

O sprawie pisano:

więcej odnośników do sprawy znajdziecie tutaj.

W akcję pomocy rodzinie z Laskowej włączyła się Limanowska Akcja Charytatywna.
Pomoc materialną, można kierować na konto LACH’u:

53 8804 0000 0000 0021 9718 0001 z dopiskiem „Rodzina z Laskowej”.

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory