Umiesz się cieszyć? Adwentowe rozważania na blogu.

Umiesz się cieszyć - Adwentowe rozważania

Radujcie się zawsze w Panu,
raz jeszcze powiadam: radujcie się!
Pan jest blisko.

Flp 4, 4. 5

W dzisiejszym świecie dużo jest śmiechu. Lubimy ludzi, którzy są „duszą towarzystwa”. Niestety często, kiedy się zastanowimy, okazuje się, że jest to śmiech pusty, po którym zaraz na naszej twarzy pojawia się cień smutku, szarość dnia.

Dlaczego tak jest?

Wszystko zależy od tego, co jest naszą radością? Filmik z Internetu? Śmieszne zdjęcie? Dobra komedia?

Niejednokrotnie tak!

Ale to śmiech i wesołkowatość na chwilę…

Bóg w dzisiejszą Niedzielę – Gaudete – Radujcie się, zdaje się mówić: Jestem waszą radością, przychodzę do Was! Prawdziwa Boża obecność daje radość! Smutek zawsze pochodzi od szatana. Czy w te Święta będziesz radosny? Czy będziesz się cieszył, że On narodził się w Twoim sercu?


INFORMACJA

Trzecia niedziela Adwentu nazywana jest „niedzielą radości” albo „niedzielą gaudete”. Ta druga nazwa pochodzi od łacińskiej formuły „Gaudete in Domino semper” (Radujcie się zawsze w Panu). I właśnie w dniu 16-tego grudnia, w dniu radości rusza cykl wpisów „Adwentowe rozważania„. Wpisy będą pojawiać się codziennie z samego rana.

Adwentowe rozważania powstają dzięki ks. Tomaszowi Jamka, byłemu wikariuszowi w parafii Łososina Górna, który obecnie przebywa w Muszynie. Serdecznie dziękuję księdzu Tomaszowi za chęć i poświęcony czas.

Już jutro rano kolejne rozważanie, punkt 6:00 . Wszystkie adwentowe wpisy znajdziesz tutaj.

Do następnego, hej!

Chcesz być na bieżąco? Otrzymywać powiadomienia o promocjach, rabatach i nowościach w KLI24.PL na skrzynkę pocztową?

Realizacja: Net-Factory